۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

فتح‌ الله‌ زاده: در گروه مرگ همه را کُشتیم و صعود کردیم

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: آبی پوشان به عنوان تنها نماینده از گروه مرگ در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌اند که قابل مقایسه با سایر تیم‌ها نیست.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت علی فتح الله زاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره صعود استقلال از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

صعود استقلال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؟

این خیلی برای ما مهم بود؛ در گروهی بسیار سخت بازی کردیم که فقط یک تیم از آن بالا آمد و آن هم استقلال بزرگ بود. ما قاتل گروه مرگ هستیم که همه را کُشتیم و حالا فقط خودمان از آن گروه صعود کرده‌ایم.

گفته می‌شد تنها گروه استقلال سخت نبوده است؟

ما که نمی‌خواهیم سر یکدیگر را کلاه بگذاریم! خود پرسپولیسی‌ها و به غیر از آنها هر تیم دیگری چنین چیزی گفته باشد می‌دانند که بر اساس سیدبندی است ولی گروه ما واقعا سخت‌ترین گروه ممکن بود که با تلاش و فهم بازیکنان و کادرفنی توانستند از این مرحله عبور کنند. باید از آن‌ها قدردانی کرد و به آنها خسته نباشید گفت؛ امیدوارم همین مسیر را طوری طی کنیم که به ستاره سوم ختم شود.

نگرانی هواداران استقلال از بابت تمدید قرارداد بازیکنان کلیدی؟

به نظرم آنها را رها نمی‌کنند؛ ما به غیر از اینکه باید بازیکنان فعلی را که هر کدام در سطح خودشان کلاس کاری بالایی دارند، حفظ کنیم، همینطور باید در نقاطی که ضعف داریم هم با نظر سرمربی بازیکن جذب کنیم. آسیا جای شوخی و بچه بازی نیست و همانطور که قبلا گفتم بازیکنانی که داریم را باید حفظ کنیم و سپس اگر سرمربی درخواست کرد بازیکنان مورد نظر جذب شوند.

حذف علی کریمی به همراه تیم الدحیل قطر در دور گروهی؟

من روز اول هم گفتم به جای جذب چند بازیکن، باید علی کریمی را حفظ کنیم. اگر علی کریمی را داشتیم همیشه خیالمان از بابت خط میانی راحت بود؛ به هر ترتیب او انتخاب خودش را کرده و دیگر بازیکن استقلال نیست و در پست او بازیکنان خوبی را در اختیار داریم که نیاز کادرفنی را برطرف می‌کنند.

جدایی فراز کمالوند؟

حیف شد، آقای کمالوند فوتبال فهم است و انسان با معرفتی است؛ مطمئنا فرهاد هم از این جدایی ناراحت است اما به هر حال او به دنبال پیشرفت بوده و سرمربیگری را انتخاب کرده است. به عنوان یک استقلالی از بابت کمک‌هایی که طی این مدت به تیم داشتند، تشکر می‌کنم.

وضعیت محمد دانشگر که در لیگ قهرمانان به همراه تیم حضور نداشت؟

فرهاد بی دلیل با کسی در نمی‌افتد و مطمئنا دل بسیار پاک و مهربانی دارد که هر چیزی در صلاح بازیکنان باشد را در نظر می‌گیرد.

پیش بینی از بازی شهرآورد در اردیبهشت ماه؟

امیدوارم که در جریان بازی برنده شویم؛ آن موقع در بازی جام حذفی و پنالتی آنها را شکست دادیم و امیدوارم این بار با روحیه خوبی که بچه‌ها دارند با یک نتیجه خوب برنده از زمین خارج شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x