۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
احمد تجری در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد؛

فانتزی «گل به خودی» در جشنواره سی‌ونهم!

کارگردان فیلم سینمایی «گل به خودی» از جای خالی ژانر فانتزی در سینمای ایران می‌گوید.

سی‌نهمین جشنواره فیلم فجر در شرایط متفاوتی برگزار می‌شود و به جهت حذف هیات انتخاب تعداد بیشتری فیلم متقاضی حضور در این رویداد سینمایی شدند. در میان ۶۲ اثری که حائز شرایط حضور در جشنواره بودند، تنوع ژانر وجود دارد. «گل به خودی» تازه‌ترین ساخته احمد تجری فیلمی فانتزی، عروسکی و موزیکال است. ماجرای فانتزی ورود کودکان پرورشگاه به دنیایی متفاوت با کمک عروسک‌ها مضمون این اثر است. در گفت‌وگویی که با احمد تجری؛ کارگردان این فیلم داشتیم به اهمیت توجه به ژانر فانتزی و سینمای کودک پرداختیم که در ادامه می‌خوانید.

احمد تجری با اشاره به جای خالی ژانر فانتزی در سینمای ایران گفت: سینمای فانتزی در ایران در حال جان گرفتن است. مخاطب هم با این سینما ارتباط خوبی برقرار می‌کند. جای این نوع سینما در ایران بسیار خالی بود. سینمای اجتماعی و پرداختن به معضلات لازم است اما سالیان سال است که سینمای فانتزی در دنیا مخاطب بسیاری دارد اما در ایران توجه چندانی به سینمای کودک به خصوص سینمای فانتزی نشده است.

او افزود: امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و سرمایه‌گذاران وارد این عرصه شوند و بودجه دولتی تزریق شود تا از فیلمسازان جوانی مانند من که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنم، حمایت کنند. سینمای فانتزی در حال رسیدن به جایگاه واقعی خود است‌ زیرا بازار و مخاطب خوبی دارد. کودکان و نوجوانان نمی‌توانند همه فیلم‌ها را نگاه کنند و سبد فیلم‌های این حوزه هم تعداد کمی فیلم دارد، پس باید مانند ژانرهای دیگر از سینمای فانتزی و کودک حمایت‌های لازم صورت گیرد تا سبد فیلم‌های بچه‌ها هم پر باشد.

گفت‌وگو: پرستو خلعتبری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x