۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

فاز اول مجوعه چهارباغ اراضی عباس‌آباد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار تهران با اشاره به زمان بهره‌برداری پروژه چهارباغ گفت: مدیرعامل سازمان بوستان‌ها قول داده تا فاز یک این مجموعه طی یک سال آینده ساخته شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) پیروز حناچی در مراسم افتتاح پروژه های فرهنگی و خدماتی اراضی عباس آباد شامل کلنگ زنی مجموعه چهارباغ، افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتشنشانی و بهره برداری از دریاچه باغ هنر با بیان اینکه رهبر انقلاب در آستانه روز عید غدیر هدیه بسیار ارزشمندی به مردم تهران داده‌اند؛ اظهار داشت: ساخت پروژه چهار باغ آفرینش، ایمان، بهشت‌‌ و دانش شمال و جنوب اراضی عباس‌آباد را به یکدیگر متصل می‌کند.
این کار بدون حمایت رهبری محقق نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه این باغات باعث پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد می‌شوند، افزود: از مجموع ۵۲۰ هکتار اراضی عباس‌آباد ۳۵۰ هکتار به ما تحویل داده شده است.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه این پروژه در حداقل زمان ممکن آماده خواهد شد و یکی از دستاوردهای این پروژه اتصال به مصلی از طریق یک زیرگذر در رسالت خواهد بود، گفت: مذاکراتی با مصلی در خصوص ساخت یک ایستگاه مترو برای دسترسی راحتر مردم به این مکان، انجام شده است.

حناچی با بیان اینکه در این ‌مکان جاذبه‌هایی برای حضور مردم احداث خواهیم کرد، افزود: با حضور مردم می‌توانیم منطقه را تبدیل به یک مقصد گردشگری کنیم.

وی به زمان بهره‌برداری پروژه چهارباغ اشاره کرد و گفت: مدیرعامل سازمان بوستان‌ها قول داده تا فاز یک این مجموعه طی یک سال آینده ساخته شود.

شهردار تهران با اشاره به میزان ساختمان سازی در این مجموعه، بیان کرد: طبق مصوبه شورای عالی نهایت میزان ساخت و ساز ۵ درصد کل سطح محوطه خواهد بود.

حناچی در ادامه در حاشیه افتتاح ایستگاه ۱۱۰ تهران با بیان اینکه تجهیزاتی برای آتش‌نشان خریداری شده که تا قبل از حادثه پلاسکو آتش نشانی از آن بی‌بهره بود، گفت: در سال ۹۶ تصمیم گرفته شد درصدی از بودجه به موضوع ایمنی اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: تجهیزات مقاوم به گرما هم به تعداد دو هزار کیت برای به روزکردن تجهیزات آتش‌نشانی خریداری شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه ۷ ایستگاه آتش نشانی در دست احداث داریم که همه آنها تا یک سال آینده به بهره برداری می‌رسد، افزود: از این به بعد در کنار ایستگاه‌های آتش نشانی شاهد استقرار موتور آمبولانس‌های اورژانس هم خواهیم بود.

حناچی به موضوع خرید هلی‌کوپتر و چرخ‌بال اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در دستور کار است اما در این فکر هستیم تا با دستگاه های متناظر در این خصوص همکاری داشته باشیم.

وی اضافه کر: تجهیزات خریداری شده در خصوص ساختمانهای بلند طرح ۹۹۹ کلید خورده که بحث افزایش ایمنی را شامل می شود.

شهردار تهران تاکید کرد: بخشی از این طرح بحث آموزش شهروندان و بخشی دیگر نیز بحث شناسایی نقاط پر خطر است. این کار هم به موازات در حال انجام است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of