۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

غربالگری مسافران مرز باشماق مریوان از ۲۳۰۰ نفر گذشت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: طی ۲۵ روز گذشته غربالگری مسافران نوروزی از مرز باشماق مریوان از به ۲۳۰۰ نفر رسید.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی هلال احمر کردستان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با اشاره به ورود کشور به پیک چهارم کرونا و بالارفتن تعداد مبتلایان به این بیماری، افزود: بر اساس دستور العمل ستاد کرونا، غربال گری همه ی مسافران ورودی از مرز باشماق مریوان بر عهده ی جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان است.

وی تصریح کرد: تب سنجی، تست اولیه کرونا و توزیع ماسک و مایع ضد عفونی از اقداماتی است که توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان در نطقه ی صفر مرزی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی امسال، تیم نجاتگران جمعیت هلال احمر در پایانه ی مرزی باشماق مستقر بوده و با همکاری شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان، مسافران نوروزی را غربالگری می کنند.

دکتر جلالی تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل های موجود طرح غربالگری مسافران تا انتهای اردیبهشت ماه در مرز مریوان دایر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان اضافه کرد: با توجه به احتمال باز شدن مرز سیرانبند بانه، این جمعیت آمادگی کامل برای استقرار تیم غربالگری در این مرز رسمی کشور را هم داشته و در این خصوص آموزش های لازم به نجاتگران هلال احمر داده شده است.

وی افزود: از هموطنان عزیزی که قصد سفر به حریم کردستان را دارند تقاضا داریم که با توجه به بسته بودن مرز مریوان از تجمع در پایانه ی مرزی خودداری نموده و حتی المقدور مسافرتشان را به تعویق بیندازند.

وی اضافه کرد: تنها هموطنانی که قصد دارند از حریم کردستان عراق به کشور بیایند مورد غربالگری قرارگرفته و با توجه به امکان گسترش بیماری کرونا، از ورود مسافران عراقی به کشور جلوگیری می گردد.

دکتر پیام جلالی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: پیک چهارم کرونا با قدرت شیوع بسیار بالایی در استان و کشور آغاز شده و از هم استانی عزیزمان تقاضامندم که جهت قطع زنجیره ی انتقال پروتکل هاو دستورالعمل های ستاد ملی کرونا را با جدیت به مرحله ی اجرا در بیاورند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x