۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰

غربالگری بیش از ۳۲هزار مسافران ورودی به مبادی مرزی استان خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح کنترل کرونا در مبادی مرزی استان تا 31 اردیبهشت گفت: از 25 اسفند ماه تا27فروردین ماه امسال، 32هزار و 655 مسافر غربالگری شدند که از این تعداد 1188 نفر مشکوک به کرونا شناسایی شدند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ دکترسید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: طرح کنترل کرونا در مبادی مرزی استان از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور ۶۱ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲۲ تیم عملیاتی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بیماری کرونا، نوروز امسال همانند سال گذشته طرح راهنمای مسافران نوروزی اجرا نشد، یادآور شد: ۳۳ پایگاه عیدانه در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد ۲۶ پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری، پنج پایگاه موقت و ۲ پایگاه مراقبت بهداشتی مبادی مرزی برای خدمات رسانی احتمالی به مسافران فعال است.

وی اضافه کرد: تاکنون در قالب این طرح از مسافران ورودی مرز دوغارون در تایباد و نیز فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، ۵۲۹مورد تست اولیه کرونا و تعداد ۸۳۰ مورد تست pcr انجام شد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x