۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
تغییر نام خیابان زرافشان به مدافع سلامت

عنوان “مدافع سلامت ” در تهران ماندگار می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از تغییر نام خیابان زرافشان شمالی واقع در منطقه 2 تهران به نام "مدافع سلامت" خبرداد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی،محمد جواد حق شناس با اشاره به زحمات و رشادت های جامعه فرهیخته و پرتلاش پزشکی گفت: جامعه پزشکی از گروههای مرجع و محترم جامعه هستند که متحمل زحمات زیادی برای حفظ امنیت جان افراد شده و مدیریت شهری نیز به پاس تلاش های آنان خواستار مزین شدن معابر شهری به نام این قشر است.

وی افزود: این امر مورد استقبال شورای شهر و کمیسیون نام گذاری قرار گرفت و در بررسی ها مشخص شد که درمنطقه ۶ شهری تهران خیابان و بوستانی تحت عنوان پزشک داریم .

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به شروع پاندمی کرونا و فداکاری های چندین ماهه جامعه پزشکی و کادردرمانی ادامه داد: با توجه به این که بالغ بر ۱۵۰ نفر از بهترین پزشکان و کادردرمانی را بر اثر ابتلا به کرونا و در راه خدمت رسانی به بیماران از دست دادیم و ۴۰ نفر از این شهدای سلامت مربوط به شهر تهران هستند ؛ بعنوان وظیفه و گرامیداشت یاد و خاطره آنان تصمیم گرفتیم تا بطور مشخص تعدادی از خیابان های منشعب از زرافشان را که ساختمان وزارت بهداشت در آن واقع است با نام این چهره های شاخص مدافع سلامت یا به عبارتی شهدای سلامت مزین کنیم.

حق شناس تصریح کرد: در همین راستا معبر خیابان سوم واقع در منطقه ۲ تهران (بلوار ایوانک زرافشان شمالی) به نام دکتر حبیب الله پیروی؛  معبر خیابان پنجم به نام دکتر مهدی وریجی و معبر خیابان هفتم به نام پرستار نرجس خانعلی زاده با حفظ شماره تغییر یافت.

 وی با  اشاره به جلسه دیروز کمیسیون نام گذاری معابر پایتخت و پیشنهاد سازمان نظام پزشکی مبنی بر تغییر نام خیابان زرافشان شمالی به عنوان “مدافع سلامت” خاطرنشان کرد: در این جلسه مصوب شد تا خیابان زرافشان شمالی به نام “مدافع سلامت” و زرافشان جنوبی به نام “زرافشان” نام گذاری شود که این مصوبه به شورای شهر ارائه شده و پس از موافقت هیات رئیسه نام گذاری نهایی انجام و تا قبل از روز پزشک تابلوی این خیابان تحت عنوان “مدافع سلامت” نصب خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x