۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

عموم مردم کارت اعتباری دریافت خواهند کرد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم در تامین مایحتاج خود دچار مشکل هستند با اجرای طرح کارت اعتباری گام مثبتی در راستا برداشته خواهد شد.

محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که دولت تا پایان کارش چه راهکارهایی را برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم می تواند داشته باشد، افزود: یکی از راه کارهایی که مجلس دنبال آن است و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در دستور کار داشت تامین کالاهای اساسی عموم مردم است.

وی ادامه داد: این موضوع با حضور دکتر نوبخت مورد بررسی قرار گرفت و اگر به نتیجه برسد و دولت هم اعلام کند که مشکلات جانبی نداشته باشد و شورای نگهبان آن را تایید کند، گامی رو به جلو برای رفع برخی از مشکلاتی است که ممکن است در سطح معیشت عموم وجود داشته باشد.

فرهنگی تصریح کرد: واقعا بخشی از جامعه دسترسی به مواد پروتئینی و اقلام اساسی مورد نیازشان را ندارند، اگر این گام بتواند با گامی در جهت تامین جهیزیه و مواردی مشابه تکمیل شود می تواند شرایط را قابل تحمل کند تا به نقطه مثبت اقتصادی شرایط بهتر برسیم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدام همان کارت اعتباری است، گفت: این اقدام قرار است در قالب طرح کارت اعتباری انجام شود اما این طرح هنوز در کمیسیون بودجه نهایی نشده است.

وی درباره زمان نهایی شدن این طرح اظهارکرد: با توجه به اینکه یک فوریت این طرح تصویب شده و چند طرح هم وجود دارد که باید یکی شوند، زودتر از پایان سال این طرح نهایی خواهد شد؛ امیدواریم گام مثبت و مفیدی برداشته شود.

فرهنگی در پاسخ به این سوال که آیا این کار اعتباری به دهک های خاصی نعلق می گیرد، گفت: بحث تفکیک بین مردم در این طرح خیلی مطرح نیست و بنا است که عموم مردم این کارت را دریافت کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments