۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان:

عملیات اجرایی پروژه تعویض سیم‌های خط دومداره پست لاهیجان آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه تعویض سیم‌های 14 پایه خط دومداره پست لاهیجان 2 آغاز شد.

به‌گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «بهمن داراب زاده» با اشاره به نقش مهم و حیاتی پست لاهیجان۲ در تامین برق مشترکان این منطقه گفت: پست لاهیجان ۲ با بار حدود ۳۶ مگاولت آمپر، تامین انرژی برق مشترکان بخش زیادی از مرکز شهرستان لاهیجان و نواحی اطراف آن را برعهده دارد. حدود ۱۴ پایه و سیم‌های خط این پست قدیمی تر بوده و در بارش‌های سنگین برف در سال‌های ۸۳، ۸۶، ۹۶ و ۹۸ به شدت آسیب دیده‌اند.

وی افزود: با پیش‌بینی اینکه در بارش‌های احتمالی برف امسال این خط دچار مشکل و منجر به اختلال در امر تغذیه پست و بی‌برقی بخشی از مشترکان شود، پروژه‌ای با عنوان برکناری و سیم کشی هادی های ۱۴ پایه از خط دو مداره لاهیجان ۲ – سیاهگلده، لاهیجان ۲ – لاکان تعریف شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: با توجه به اهمیت این خط، عملیات اجرایی این پروژه توسط پیمانکار پروژه آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود در بهمن امسال به بهره‌برداری برسد.

داراب زاده گفت: شرایط بسیار پیچیده‌ای از نظر اجرای پروژه‌ها در استان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص استان وجود دارد. شروع فصل بارندگی و تعدد روزهای بارانی، شالیزار بودن منطقه و عدم دسترسی آسان ماشین آلات به پای دکل‌ها از جمله مشکلات اساسی در اجرای این پروژه است.

گفتنی است، پارگی سیم فاز وسط خط لاکان بین دکل ۲ و ۳ که کلمپ شده است، پارگی سیم فاز بالای خط لاکان بین دکل ۴ و ۵، پارگی سیم فاز بالای سیاهگلده و فاز بالا و پایین لاکان بین دکل ۵ و ۶، پارگی سیم فاز وسط و پایین خط لاکان بین دکل ۶ و ۷ و پارگی سیم‌های دو فاز در سه نقطه و بانداژ شدن آن در چند نقطه از جمله مشکلات اساسی این خط بود که منجر به تعریف پروژه برکناری سیم‌های این خط شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments