۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون وزیر بهداشت؛

عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی شهر جدید سهند آغاز شد

عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی خیرساز شهر جدید سهند با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در آئین کلنگ‌زنی این بیمارستان، گفت: با بهره برداری از این بیمارستان، نیاز مردم شهر جدید سهند در حوزه پزشکی و درمانی تامین می شود.

وی ادامه داد: کلنگ زنی و افتتاح این بیمارستان، می‌بایست همزمان با آغاز سکونت مردم و در سال‌های گذشته انجام می‌شد که محقق نشده بود.

پورمحمدی با اشاره به افزایش مشارکت خیران در احداث مراکز درمانی و آموزشی در استان، گفت: بیمارستان شهر سهند هم توسط خیران در زیربنایی بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع احداث می شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار حمایت ویژه وزارت بهداشت در تجهیز این بیمارستان شد.

مدیریت خوب بیماری کرونا در آذربایجان شرقی

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این آئین گفت: نبود یک مرکز درمانی و بهداشتی مناسب در شهر جدید سهند، مردم ساکن در آن را رنج می‌داد که خوشبختانه با آغاز به کار احداث این بیمارستان، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد خدمات‌رسانی مناسب به مردم این شهر خواهیم بود.

قاسم جان بابایی با قدردانی از خیر احداث کننده این بیمارستان، آمادگی وزارت بهداشت را برای تجهیز و جذب پزشک در این بیمارستان اعلام کرد.

وی، افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی را یکی از مهم ترین سیاست‌های وزارت بهداشت برشمرد و خاطرنشان کرد: احداث پروژه‌های بیمارستانی، امنیت روانی قابل قبولی برای مردم ایجاد می‌کند و خوشبختانه تمامی زیرساخت‌های لازم برای تشخیص بیماری کرونا و جهش‌های آن در کشور فراهم شده است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از استان‌های پیر و سالمند کشور محسوب می‌شود، گفت: تعداد مبتلایان به بیماری‌هایی همچون فشار خون و دیابت در این استان، بیشتر است و بر همین اساس باید بیشتر مراقب سالمندان و افراد مسن بود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با قدردانی از عملکرد مدیران استان در مدیریت خوب بیماری کرونا گفت: همراهی مردم و درایت مسئولان استانی باعث شد که روزهای بسیار سخت کرونایی در این استان، پایان یابد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x