۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

عملکرد پیمانکاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری کنترل شود

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری باعث رخ دادن حادثه سقوط جرثقیل شد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، مجید فراهانی در جریان صد و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت توجه به ایمنی شهروندان در انجام پروژه های شهری اظهار کرد: بدون شک غفلت از ایمنی و سلامت شهروندان نابخشودنی است به همین دلیل باید تا روشن شدن ابعاد حادثه سقوط جرثقیل، ابراز همدردی و دلجوئی از خانواده های داغدار، با افرادی که سهل انگاری، قصور و بی توجهی آنها زمینه ساز این حادثه شده، برخورد جدی شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته سقوط جرثقیل موجب مرگ دو نفر از همطونانمان شد، افزود: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب حناچی ،شهردار تهران شاهد ارتقاء ایمنی و فراهم آمدن زمینه های اجرای کامل برنامه های شهر ایمن در تهران باشیم.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: علی رغم دو تذکر اینجانب در ۱۸ تیرماه و ۱۷ شهریورماه سال‌جاری در خصوص «لزوم توجه به ایمنی بوستان‌ها، پارک‌های محلی و فراهم‌آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها » باز هم بی توجهی به ایمنی زمینه ساز تکرار این حوادث و داغدار شدن خانواده هایی برای عزیزانشان شد، حال آنکه در صورت توجه جدی به مساله ایمنی امروز ما شاهد این حادثه نبودیم.

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت فراهم کردن فضایی امن و ایمن برای شهروندان معزز تهرانی در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « لزوم توجه به ایمنی شهروندان در پروژه ها و اقدامات اجرائی شهرداری تهران » برای بار سوم به شهرداری تهران تذکر می دهم.

وی ادامه داد: لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر شاهد  چنین حادثه هایی که علتش را می توان در کوتاهی و کم کاری ، ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری دانست، نباشیم.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران یادآور شد: همچنین ضروری است با شناسایی نقاط حادثه خیز در فضاهای عمومی شهری از بروز هر گونه حادثه با اقدامات و تمهیدات جلوگیری به عمل آید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments