۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

عمده مشکلات از نگاه دولت به غرب است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مردم با انتخاب نیروهای انقلابی در این دوره از انتخابات، نشان دادند که از مواضع دولت در عرصه سیاست خارجی گله‌مند هستند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد خدابخشی درباره علت کاهش مشارکت مردم در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ضعف عملکرد دولت به ویژه در زمینه اقتصادی باعث نارضایتی مردم و کاهش حضور آنان پای صندوق‌های رأی در این دوره از انتخابات شد.

وی با بیان اینکه گرانی‌ها و افزایش قیمت بسیاری از کالاهای اساسی و مایحتاج مردم باعث شده است که مردم از عملکرد مسئولان گله‌مند باشند، ادامه داد: غالب کسانی که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌شرکت کردند، به منتقدان جدی دولت رأی دادند و به نوعی با این انتخاب خود نشان دادند که از عملکرد دولت فعلی راضی نیستند و به دنبال تغییر وضع موجود هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه مواضع دولت در حوزه بین‌المللی عزتمندانه نیست و مردم احساس می‌کنند که حقوقشان در عرصه بین المللی زیر پا گذاشته می‌شود، گفت: مردم با انتخاب نیروهای انقلابی و منتقدان جدی دولت در این دوره از انتخابات، نشان دادند که به دنبال روی کار آمدن افرادی هستند که در برابر بیگانگان مقتدر باشند و مواضع عزت‌مندانه اتخاذ کنند.

وی متذکر شد: همه دیدیم که وزیر امور خارجه اخیراً موضعی منفعلانه درباره از سرگیری مذاکرات با آمریکا مطرح کرد که مردم ما در انتخابات نشان دادند که چنین مواضعی را نمی‌پسندند و از دولت و مسئولان می‌خواهند که در برابر کشورهای دیگر عزت‌مندانه رفتار کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: پیام انتخاب منتقدان جدی دولت در این دوره از انتخابات این است که مسئولان باید برای حل مشکلات کشور به ظرفیت‌های داخلی خودمان توجه داشته باشند.

خدابخشی ادامه داد: مسئولان جمهوری اسلامی‌به جای تکیه بر غرب و از سرگیری مذاکرات، باید به توانایی‌های داخلی خودمان متکی باشند چراکه همه می‌دانیم عمده مشکلات کشور به دلیل تحریم‌ها نیست بلکه به دلیل نوع نگاه دولت به غرب و همچنین ضعف عملکرد آنان در عرصه‌های گوناگون به ویژه اقتصادی است که باید این مسئله اصلاح شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نسبت به بسیاری از کشورها قابل قبول بود و باید از مردم تشکر کرد که علی رغم نارضایتی از دولت، در انتخابات امسال هم حضور باشکوهی داشتند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments