۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴

علی چینی: شکست مقابل ذوب آهن یک سیلی به استقلال بود

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: شکست مقابل ذوب آهن حکم سیلی را داشت که به انسان شوک زده بزنند تا او را از شوک خارج کرده و به حالت اولیه بازگردانند.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت علی چینی پیشکسوت و مربی سابق باشگاه استقلال در گفتگو با مهر، در خصوص دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم لیگ برتر، صحبت هایی انجام داد که در ادامه می خوانید:

داربی ۹۴؟

با توجه به شرایطی که دو تیم دارند، انتظار یک بازی با کیفیت بالا را داریم. قبل از هر چیز امیدوارم این بازی تماشاگر پسند باشد و در پایان نیز بازیکنان هر دو تیم صحیح و سالم از میدان خارج شوند. انتظارم از تیم‌هایی که با اقتدار در گروه‌های مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا صدرنشین شدند این است که با کیفیت‌هایی که در آسیا از خود نشان دادند در این بازی به میدان بروند.

شکست قبلی استقلال مقابل ذوب آهن؟

به نظرم خستگی بهانه بود و استقلالی‌ها هنوز در حال و هوای صدرنشینی در آسیا بودند و قدری حریف را دست کم گرفتند. خستگی و غیبت دو سه بازیکن مصدوم هم مزیدی بر علت شد، وگرنه علت اصلی نبود. حُسن این شکست در آن بود که بازیکنان و به خصوص جوان‌تر ها را به خود آورد تا بدانند که دست کم گرفتن هر حریفی تاوان دارد، حتی اگر آن تیم پایین جدولی باشد. استقلالی‌ها باید از ذوب آهنی‌ها ممنون باشند که آنها را به موقع به خودشان آورد.

این شکست حکم سیلی را داشت که به انسان شوک زده بزنند تا او را از شوک خارج کرده و به حالت اولیه بازگردانند. ذوب آهن در واقع به استقلال یک سیلی زد تا این تیم را به خود آورد.

دیدار استقلال  مقابل پرسپولیس ؟

قطعاً بازی برای هیچیک از دو تیم ساده نخواهد بود چون هر دو در اوج آمادگی هستند. با این وجود من معتقدم استقلال تیم برتر این میدان خواهد بود و می‌تواند با نتیجه خوبی که بگیرد دل هوادارانش را شاد کند.

شرایط جدول به نوعی است که آبی پوشان به پیروزی در این بازی نیاز دارند و پرسپولیس به یک مساوی هم رضایت دارد. این شرایط باعث می‌شود آبی پوشان به صورت طبیعی بازی را تهاجمی آغاز کنند و باتوجه به نیروهایی که در خط حمله دارند، بتوانند نتیجه مطلوب را بگیرند.

البته هنوز نقاط ضعف در خط دفاعی استقلال به چشم می‌خورد و آنها نباید از قدرت تهاجمی پرسپولیس  و به خصوص از هافبک‌های بازیساز این تیم غافل شوند. خط میانی پرسپولیس بسیار پر قدرت است و آنها این توان را دارند تا با تعداد نفرات زیاد جنگ میانه میدان را از استقلال ببرند. در این بازی نقش هافبک‌های استقلال بسیار مهم است و اگر بتوانند نبض بازی در میانه میدان را در دست بگیرند، مهاجمان استقلال توان باز کردن دروازه حریف را دارند.

صحبت پایانی؟

به عنوان یک استقلالی برای تیم خودم آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنم و امیدوارم هوادارانی که جای شان در این بازی خالی است از راه دور انرژی‌های مثبت شان را به سمت تیم ارسال کنند.

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments