۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

علائم مشکلات روانی را بشناسید

یک روان پزشک گفت: علائم بیماری های روانی را بشناسید تا در مواجه با آنها سریعا به پزشک مراجعه کنید.

دکتر محمد تقی کرامتی روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه در گفتگو با طبنا(خبر گزاری سلامت)گفت: در دنیای ماشینی و استرس زای کنونی، انسانها نباید از سلامت روان خود غافل باشند.همه افراد باید نشانه های اولیه مبتلا شدن به مشکلات روانی رابشناسند تا در مراحل اولیه به درمان آن بپردازند.
وی افزود: اگر بخواهیم نشانه های اصلی از مشکلات روحی و روانی را نام ببریم میتوانیم ازدرد های سیستم گوارش و معده ای که فقط در موقع اضطراب و نگرانی رخ می دهد را نام ببریم همچنین افراد در معرض افسردگی و مشکلات روانی سه برابر بیشتر از دیگران در معرض دردهای مزمن هستند.
دکتر کرامتی می افزاید:افراد پر استرس به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدنشان سریعتر از دیگران بیمار میشوند وبه خاطر اضطراب فراوان دچار تکانه یا تیک هستند.
تغیر رفتارهای ناگهانی تیپ های شخصیتی مانند درونگرا و برونگرا از علائم دیگری است که این عضو هیئت علمی به عنوان زنگ خطر می داند، همچنین تغییر ناگهانی و قابل ملاحظه در خلق وخو و طغیان غیر معقول احساساتی مثل خشم،عصبانیت و گریه کردن زیاد با افسردگی و دیگر بیماریهای روحی و روانی رابطه نزدیکی دارد.
وی در ادامه می افزاید:تغییر در الگوی خواب افرادمثل ساعات طولانی خواب یاکوتاه و نامنظم بودن ساعات خواب از نشانه های دیگر فرد ی است که در آستانه مشکلات روحی و روانی است،احساس مداوم غم و ناراحتی واحساس گناه کردن یا احساس بی ارزشی کردن و نداشتن عزت نفس از عوامل دیگری است که می تواند از علائم مشکلات روانی است.
دکتر کرامتی با اشاره به نگرانی های زیاد در مورد مسائل جزیی گفت: اگر اضطراب و نگرانی بخش دائمی زندگی روزمره فرد باشد و آن را تحت تاثیر قرار دهد باید آن فرد را از نظر سلامت روان بررسی کرد، همچنین این افراد تمایل وگرایش بیشتری به مواد مخدر و الکل از خود نشان می دهند.
نشانه دیگری که این روانپزشک از علائم افسردگی یا مشکلات روحی و روانی دیگر نام میبرد تغییر در اشتهای فرد است،تغییر در وزن و اشتها از علائم شایع در افراد مبتلا به افسردگی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x