۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

عضو هیات رئیسه پارلمان‌ عراق: انحلال پارلمان ممکن نیست

بشیر الحداد، عضو هیات رئیسه پارلمان عراق انحلال پارلمان این کشور در شرایط بی ثباتی امنیتی و سیاسی آن را غیرممکن توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، عضو هیات رئیسه پارلمان عراق درخواست‌ها برای انحلال پارلمان را غیر منطقی و غیر واقعی خواند و گفت که چنین اتفاقی هرگز رخ نخواهد داد.

«بشیر الحداد» امروز جمعه در گفت‌وگو با پایگاه خبری موازین نیوز با بیان اینکه پارلمان در انجام وظایف خود شکستی نداشته است، گفت: «پارلمان از همان روز نخست اعتراضات به مسئولیت خود عمل کرده، بسته تصمیم‌هایی را صادر کرده و قوانین متعددی را هم برای اجرای خواسته‌های تظاهرات‌کنندگان وضع کرده است.»

عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق گفت: «درخواست‌ها برای انحلال پارلمان غیرمنطقی و غیرواقعی است، زیرا اصلا در چنین وضعیت بی ثباتی امنیتی و سیاسی کشور، انحلال پارلمان امکان‌پذیر نیست».

الحداد ادامه داد: «چه فایده‌ای برای انحلال پارلمان است در شرایطی که نه دولت جدید تشکیل شده و نه انتخابات جدیدی برگزار شده است. این اقدامات نیاز به ساز و کار و راه‌های قانونی دارد که از طریق آنها پارلمان می‌تواند به درخواست نخست وزیر و با موافقت رئیس جمهور و با رای اکثریت مطلق پارلمانی منحل شود».

او سخنان خود بار دیگر تاکید کرد: «ما معتقدیم که انحلال پارلمان در حال حاضر انجام نمی‌شود و انجام هم نخواهد شد».

اکثر گروه‌های سیاسی عراق هم انحلال پارلمان به درخواست بخشی از معترضان را مشکل‌ساز می‌خوانند.

ائتلاف سائرون در پارلمان عراق (که مورد حمایت مقتدی الصدر رهبر جریان صدر قرار دارد) هم پیش از این یعنی تا قبل از حادثه ترور شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط آمریکا بر انحلال پارلمان قبل از برگزاری انتخابات زودهنگام و بدون تشکیل دولت موقت اصرار داشت که با مخالفت اکثریت فراکسیون‌های پارلمانی و درک وضعیت کنونی از موضع خود عقب نشست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x