۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰

عسگری: رقبا زنگ خطر را برای ما به صدا درآوردند

سرمربی تیم ملی تکواندو مردان گفت: رقبای ما از نظر شرایط تمرینی و برگزاری اردو بسیار جلوتر از ما هستند و این برای ما زنگ خطری جدی است.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل روابط عمومی کمیته ملی المپیک فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو مردان اظهار کرد: متاسفانه بیشتر کشورها تمرینات خود را بصورت جدی آغاز کردند تا جایی که کره جنوبی رقیب اصلی ما با ۳۰۰۰ ورزشکار مسابقات داخلی برگزار کرده است و این برای ما هشداری جدی است و امیدوارم هرچه سریعتر اردوها آغاز شود.

وی افزود: باوجودی که تمرینات رسمی و اردوها تعطیل است اما در تمام این مدت تلاش کردیم تا تکواندوکاران را در آمادگی نسبی نگه داریم، به طور مثال میرهاشم حسینی و آرمین هادی پور که سهمیه المپیک را گرفتند در شهرهای خودشان( میانه و رشت) بصورت انفرادی تمرین می کنند و من و مربی بدنساز مدام از طریق فیلم، تمریناتشان را کنترل می کنیم و با هم در تعامل بسیار خوبی هستیم.

عسگری تاکید کرد: بارها گفته ام در چنین رویداد با اهمیتی شرایط روانی بسیار مهم تر از شرایط جسمانی است، به همین دلیل تکواندوکاران هفته ای یک جلسه با دکتر صبحی روان شناس بصورت ویدئو کنفرانس نشست دارند و در صورتیکه هرکدام مشکلی داشته باشند می توانند هر زمان که احساس نیاز کردند با ایشان تماس بگیرند.

وی ادامه داد: تعویق المپیک به ما لطمه بسیاری زد چرا که ما جزو مدعیان دنیا بودیم و مسیر سختی را طی کردیم تا به این مرحله رسیدیم و چون فکر می کردیم فقط ۶ ماه تا المپیک فرصت داریم تب و تاب و شور و هیجان خاصی داشتیم که ناگهان تعطیلی اردوها و شیوع ویروس کرونا ما را از آن حال و هوا خارج کرد، به همین دلیل است که من همچنان بیشتر از بحث فنی دنبال بحث تعادل روانی تکواندوکاران هستم.

وی در خصوص برگزاری المپیک در تاریخ ذکر شده گفت: از آنجایی که المپیک به جز مسابقات ورزشی بعد اقتصادی ، جذب توریست و … را نیز همراه دارد ، بدون شک و طبق آخرین اخبار برگزار می شود اماقطعا با شکلی متفاوت بطوریکه شاید دیگر آن فضای پرهیاهوی تماشاگران و توریست را نداشته باشد.

سرمربی  تیم ملی تکواندو مردان در پایان ضمن تشکر از دکتر صالحی امیری برای بازدید از تمرینات تکواندوکاران و حمایت ایشان اظهار کرد: شور ، شادی و شعف مردم که با کسب یک مدال بدست می آید با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست و بسیار ارزشمند است به همین دلیل امیدوارم که کمیته ملی المپیک با حمایت بیشتر ورزشکاران المپیکی در تمامی رشته ها دغدغه معیشتی آنان را از بین ببرد تا بتوانند با آرامش خیال برای کشورشان افتخار آفرینی کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments