۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

بازگشت عربستان به عراق با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

"فیصل بن فرحان" وزیر خارجه عربستان مدعی شد که عربستان برای حفظ وحدت مردم عراق تلاش می‌کند و بر اهمیت همکاری با دولت جدید عراق برای تحقق منافع مشترک و تقویت روابط دوجانبه تأکید دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در دیدار با “علی علاوی” وزیر دارایی و معاون نخست‌وزیر عراق که از روز جمعه به ریاض سفر کرده، گفت: ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دستور بازگشت سفیر این کشور به عراق را داده است تا فعالیت خود را هر چه سریع تر از سرگیرد.

وی مدعی شد که عربستان برای حفظ وحدت مردم عراق تلاش می‌کند و بر اهمیت همکاری با دولت جدید عراق برای تحقق منافع مشترک و تقویت روابط دوجانبه تأکید دارد.

بن فرحان بر اهمیت شورای هماهنگی عراق و عربستان به عنوان مکانیزمی برای تقویت روابط میان دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و تجاری تأکید کرد.

بازگشت عربستان به عراق با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

عربستان‌دسامبر ۲۰۱۵ سفارت خود را در بغداد بازگشایی کرد و ثامر السبهان را به عنوان سفیر خود در آنجا تعیین کرد اما بعدا به دلیل اهانت‌های السبهان به برخی شخصیت‌های عراقی‌ها عربستان مجبور شد سطح دیپلماتیک خود در عراق را کاهش دهد.

سفر علاوی وزیر دارایی عراق به‌عربستان اولین سفر یک مسئول از دولت الکاظمی به این کشور بود.

منبع: ایرنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x