۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

عبدالمحمدی: تراپ می تواند در مسابقات قطر سهمیه بگیرد

سرمربی تیم ملی تراپ ایران گفت: مسابقات آسیایی قزاقستان فرصت خوبی خواهد بود تا ورزشکاران ما به آمادگی لازم برسند و بتوانند در مسابقات قاره ای قطر سهمیه المپیک بگیرند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ملی‌پوشان اهداف پروازی در تراپ و اسکیت روز دوشنبه برای حضور در مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک راهی فنلاند شدند.

فرشید عبدالمحمدی سرمربی تیم ملی تراپ ایران، درباره وضعیت تیراندازان تراپ ایران اظهار داشت: ورزشکاران ما اردوهای خوبی پشت سر گذاشتند و برای مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک آماده هستند اما با توجه به اینکه ما تحریم هستیم مهمات وارد کشور نمی‌شود و مهماتی که ما داریم کیفیت لازم را ندارد، به همین دلیل این موضوع روی تمرینات ورزشکاران تأثیر گذاشته است.

وی افزود: ورزشکاران ما در اوج آمادگی هستند. مسابقات کسب سهمیه المپیک تدارکاتی هم محسوب می‌شود تا ورزشکاران تراپ برای مسابقات قهرمانی آسیا که مهرماه در قزاقستان برگزار می شود و مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره‌ای که آبان ماه در قطر برگزار خواهد شد آماده شوند.

عبدالمحمدی در پاسخ به این سوال که تراپ هیچ وقت در طول تاریخ تیراندازی صاحب سهمیه المپیک نشده آیا شما فکر می کنید این اتفاق برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو رخ دهد خاطرنشان کرد: از زمانی که دادگر به فدراسیون آمده حمایت کامل از این رشته صورت گرفته و اعزام ها به صورت کامل انجام شده است. ما در مسابقات قزاقستان یک فینالیست داشتیم، در مسابقات آزاد قطر هم نتایج خوب بود ورزشکاران فینالیست بودند. در میکس نقره هم با حضور تمام عنوان داران جهان و المپیک مدال نقره را کسب کردیم اما تعداد اعزام ها به دلیل تحریم محدودیت است امیدوارم در قطر سهمیه المپیک کسب شود اما در فنلاند هم این اتفاق دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: ورزشکاران ما تاکنون ۱۲ رکورد برون‌مرزی تیمی و انفرادی را ارتقا دادند که این نشان از رشد تراپدارد. برای ما قزاقستان میدان خوبی است تا برای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قطر آماده شویم. با توجه به اینکه تعدادی از کشورها سهمیه گرفته اند این شانس برای ما در قطر وجود دارد تا ورزشکار المپیکی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تراپ ایران درباره عدم اعزام بانوان به فنلاند تصریح کرد: در این خصوص هم بحث ویزا مطرح هست و هم شورای برون مرزی. با توجه به اینکه تراپ بانوان به آن سطح نرسیده که در مسابقات جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد، اعزام نمی‌شود اما شاید برای قزاقستان ما در ماده میکس شرکت کنیم به همین دلیل باید تمرینات بانوان هم شروع شود.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments