۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی

طوفان حاره‌های موج‌های ۴ متری در دریای عمان ایجاد می‌کند

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: به دلیل وقوع طوفان حاره ای در دریای عمان شاهد بروز امواجی تا 4 متر خواهیم بود.

صادق ضیاییان  در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)  گفت: با وجود آنکه امروز صبح پایتخت و نقاط دیگر کشور هوا صاف است اما بعدازظهر احتمال وقوع باران و ابری شدن آسمان وجود دارد و منتظر شروع بارش‌های مجدد هستیم.

وی افزود: در حال حاضر استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و کوه‌های زاگرس مرکزی باران در حال بارش است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارندگی ها در خوزستان  اضافه کرد: ارتفاعات فارس در بخش شمالی، بلندی‌های اصفهان، خوزستان و ایلام نیز بارش‌های قابل ملاحظه‌ای دارد.

ضیاییان خاطر نشان کرد:‌سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد و بارش ها در ارتفعات به صورت برف است.

وی از کاهش شدید دما در ارتفاعات البرز خبر داد و اضافه کرد: این اتفاق سبب می‌شود که دامنه‌های کوه دماوند و ارتفاعات البرز پوشیده از برف شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد:‌ در استان‌های قم، مرکزی، همدان، زنجان و البرز بارش‌های خوبی داریم و  جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و سواحل خزر که در حال حاضر آرام است، بعدازظهر جریانی شمالی حاکم می‌شود که سبب مواج شدن دریا و بارش‌های خوبی خواهد شد.

ضیاییان  از کاهش دما در یزد و خراسان جنوبی نیز خبر داد و گفت: در استان خراسان رضوی نیز باران داریم اما شدت این باران‌ها مانند غرب کشور نیست.

وی به کشاورزان استان سیستان و بلوچستان نوید بارش‌های خوبی در روزهای آینده داد و افزود: ریزش هوای سرد عمیق‌تر است و بارندگی‌ها در این منطقه به‌وقوع خواهد پیوست.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از توفان حاره‌ای که بر روی اقیانوس هند رخ داده یاد کرد و گفت: این طوفان را تعقیب کردیم و باید گفت مسیر آن تا حدودی تغییر کرده است اما با این‌حال باید گفت به سمت دریای عمان در حال حرکت است که باعث بالا رفتن امواج تا چهار متر خواهد شد.

ضیاییان  به صیادان و افرادی که با کشتی‌های سنگین و نیمه‌سنگین در این محدوده تردد می‌کنند، هشدار داد: این موضوع را مد نظر قرار داده و آمادگی امواج بلند را در این محدوده داشته باشید.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x