۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
وزیر بهداشت در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت تحت عنوان پویش سراسری ره سلامت عنوان کرد:

طلایی ترین سال توسعه زیرساخت های سلامت، در کنار مهار کرونا

وزیر بهداشت گفت: امسال برای اولین بار در تاریخ ایران، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت عادی و 2 هزار تخت ICU به تخت ‌های کشور اضافه خواهیم کرد.

 

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر سعید نمکی در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت تحت عنوان پویش سراسری ره سلامت که از طریق ویدئو کنفرانس در استان خوزستان و فارس، برگزار شد، با درود به روح پاک شهدای کربلا، دفاع مقدس، حرم و مدافع سلامت، در ارتباط با دانشگاه علوم ‌پزشکی جندی شاپور اهواز، گفت: خوزستان کربلای دیگری است برای ما؛ از روزهای آغازین دفاع مقدس فرزندان خوزستان با دست خالی و امکانات کم، در مقابل رژیم بعث ایستادند. ما همواره مدیون خاک خوزستان هستیم و آنچه که برای این استان انجام می ‌دهیم، حتی پاسخ یک قطره از خون شهدای این خطه نیست.

عملکرد مطلوب خوزستان در مهار کرونا

وی با اشاره به تلاش کادر نظام سلامت در استان خوزستان برای مهار هجمه سنگین کرونا، ادامه داد: در این بحران سهمگین، حتی یک خوزستانی پشت درب‌ های بیمارستان سرگردان نشد و ما توانستیم به گونه ای عمل کنیم که رنجشی از هیچ شهروند عزیز خوزستانی نداشته باشیم. لذا از تمامی دست اندرکاران نظام سلامت در بخش های مختلف سیستم بهداشتی و درمانی استان خوزستان تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم پروژه های جدید در خدمت رسانی به مردم کمک کننده باشد.

دکتر نمکی در ادامه این مراسم همچنین، در ارتباط ویدیوکنفرانسی با دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز نیز تصریح کرد: یکی از استان ‌های موفق در مدیریت بیماری کرونا، استان فارس بود.

طلایی ترین سال توسعه زیرساخت ها

وی ادامه داد: از همکارانمان در شیراز تشکر می کنیم، چراکه با همدلی و وفاق، توانستیم در اوج گرفتاری با بیماری کرونا، ساخت و ساز و توسعه زیرساخت ها را بیش از سال های قبل و در اوج تحریم‌ های ظالمانه و شرایط سخت، ادامه دهیم. باید این شعار را اثبات کنیم که امسال هم کرونا را مدیریت خواهیم کرد و هم طلایی ترین سال توسعه زیرساخت ها را رقم خواهیم زد.

دکتر نمکی با تاکید براینکه امسال سال طلایی توسعه حوزه سلامت خواهد بود، گفت: امسال برای اولین بار در تاریخ ایران، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت عادی و ۲ هزار تخت ICU به تخت‌ های کشور اضافه خواهیم کرد. این اهداف در راستای افتتاح ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی درمانی تا ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ خواهد بود که با کمک خیّرین و همکاران دلسوزم، تقدیم مردم شریف سرزمینمان می شود.

وزیر بهداشت همچنین، در ارتباط با دانشگاه علوم ‌پزشکی جهرم، تاکید کرد: اگر همدلی و وفاق کادر درمان و مسئولین با یکدیگر نبود، این موفقیت در کنترل کرونا حاصل نمی ‌شد. اطبا از گذشته به دلیل کمک برای به دست آوردن سلامت مورد توجه ویژه مردم بودند تا جایی که برخی آنها را هم ردیف انبیا می‌ دیدند. امیدوارم با همکاری دوستانم پروژه بیمارستان ۳۳۰ تخت‌خوابی جهرم که از زمان حضورم در سازمان برنامه و بودجه پیگیر آن هستم، به زودی افتتاح شود.

وی با بیان اینکه شاید هر یک و نیم قرن یکبار بیماری گسترده ‌ای مانند کرونا در کشورها به وجود آید، اظهار کرد: استان‌ هایی که امروز در خدمتشان بودیم از ابتدای سال ۱۳۹۸ درگیر مشکلاتی مانند سیل نیز بودند. به یاد می ‌آورم که یکی از سخت ‌ترین شب‌ های زندگی من شبی بود که در شیراز سیل آمد و به چشم خود شاهد تلاش همکارانم برای مهار ورود آب به بیمارستان بودم. با نگاه به آن ایام امیدوارم از شرایط فعلی هم گذر کنیم.

وی در خاتمه سخنانش در این مراسم، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل ‌های بهداشتی، گفت: یکی از غصه‌ های بزرگ من از دست دادن کادر درمانی است که سال‌ ها برای تحصیل و علم طبابت سختی کشیده‌ اند. عزیزانی که به دلیل عدم رعایت و سهل‌ انگاری و نزدن ماسک توسط برخی افراد از دست می ‌روند. با توجه به بازگشایی مدارس از استان‌ ها می خواهیم نظارت خود را بر رعایت موارد بهداشتی افزایش دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x