۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

طرح نذر آب ۳ هلال احمر استان تهران در سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از اجرایی شدن طرح نذر آب ۳ در استان سیستان و بلوچستان با اعزام کاروان سلامت به شهرستان خاش در اواخر شهریور ماه ۹۹ خبر داد.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ شاهین فتحی در این خصوص اظهار کرد: در دو ساله گذشته کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در نواحی کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد که در این طرح، هلال احمر با کمک خیران، در خصوص رفع برخی از کمبودها از جمله تهیه آب شرب و تهیه و توزیع تانکرهای آب روستایی، اقدام های موثری را انجام داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، در سال جدید با محدودیت هایی در خصوص این طرح روبرو شدیم اما به همت معاونت داوطلبان هلال احمر استان تهران و خیران و با توجه به ارزیابی تیم اعزامی مقرر شد طرح نذر آب ۳ امسال در دهستان سفید کوه، واقع در شهدستان خاش استان سیستان و بلوچستان اجرایی شود.

فتحی با اشاره به اینکه این طرح با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در استان سیستان و بلوچستان اجرایی خواهد شد، بیان کرد: طی بازدیدی که تیم ارزیاب هلال احمر استان تهران از دهستان سفید کوه داشتند، مقرر شد به هموطنان نزدیک به ۱۵ روستا که هر روستا بین ۲۰ تا ۳۰ خانوار را در خود جای داده است، خدمات مختلفی از جمله بهداشتی، درمانی و تامین آب شرب ارائه شود.

وی ادامه داد: اکثریت این خانواده ها کپر نشین بوده و با محرومیت بسیار زیادی مواجه هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: محرومیت در بسیاری از روستاهای دهستان سفید کوه شهرستان خاش آنقدر بالا است که حتی در برخی از این روستاها هموطنان از امکانات اولیه بهداشتی برخوردار نیستند.

فتحی عنوان کرد: درآمد اکثر روستائیان بسیار پایین است و دسترسی به روستاها دشوار است.

وی ادامه داد: تیم کاروان سلامت هلال احمر استان تهران در آینده نزدیک یک تیم کاملی شامل پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و عوامل عملیاتی هلال احمر استان تهران را جهت ارائه خدمات به این روستاها اعزام خواهد کرد.

فتحی تاکید کرد: خیران می توانند جهت شرکت در طرح نذر آب امسال، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق شعب جمعیت هلال احمر استان تهران به دست محرومان استان سیستان و بلوچستان برسانند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x