Tuesday 31 March 2020 | سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
بازدید: 42

«طرح معامله قرن» به سرانجام نمی‌رسد

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تاکید کرد: فلسطین یک ایده آرمانی برای جهان اسلام است و مسلماً مسلمانان نمی‌پذیرند که این آرمان نابود شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، کمال خرازی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آمریکا در حال اجرای طرح معامله قرن است و گفته می‌شود قرار است به زودی بین اسرائیل و اعراب منطقه پیمان عدم تعرض منعقد شود، نتیجه این معامله چه خواهد شد، گفت: مطرح کردن مباحثی همچون معامله قرن یک خیانت بزرگ و آشکار به ملت و مردم فلسطین است.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی تاکید کرد: فلسطین یک ایده آرمانی برای جهان اسلام است و مسلماً مسلمانان نمی‌پذیرند که این آرمان نابود شود؛ بلکه آنان می‌خواهند اسرائیل دست از جنایاتش بردار تا فلسطینیان بتوانند با تصمیم خودشان یک دولت واحد ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت‌ها و اهالی اصیل منطقه اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودی‌ها خودشان باید به شکل دموکراتیک تشکیل دولت دهند و از امکاناتی که دارند استفاده کنند. من معتقدم معامله قرن موفق نمی‌شود زیرا در درجه اول فلسطینی‌ها با آن مخالف هستند.

خرازی گفت: هدف از مطرح کردن مسائلی مانند معامله قرن نابود کردن فلسطین است که مسلمانان در جای‌جای مختلف دنیا نشان دادند که مخالف این طرح هستند تنها رژیم‌های وابسته به آمریکا برای خوش‌خدمتی مواضع نیم‌بند و یا موافق گرفته‌اند که راه به جایی نخواهند برد.

وی ادامه داد: محور مقاومت تا کنون بسیار خوب عمل کرده است و توانسته خودش را تثبیت کند و کشورهای مختلف هم به آن‌ها پیوسته‌اند زیرا برخاسته از اراده مردم هستند.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی درباره آینده صلح در منطقه بیان کرد:هرچه قوی‌تر باشیم صلح در آینده بهتر تحقق پیدا خواهد کرد، لذا باید قوی بود چه از نظر نظامی، حضور مردم و اقتصادی تا بتوانیم در راستای برقراری امنیت چه در ایران و چه در منطقه گام‌های موثری برداریم.

وی همچین درباره راهکارها برای خروج آمریکا عنوان کرد: مقاومت مردم در خروج آمریکا از منطقه بسیار موثر است، کشورهایی در منطقه وابسته به ایالات متحده هستند که تابع و حامی‌این کشورند بنابراین مردم باید در صحنه حضور داشته باشند، مقاومت کنند و نگذارند که آمریکا به اهدافش دست پیدا کند.

خررازی درپاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که چرا کشورهای عربی منطقه در بازی ایالات متحده و رژیم صهیونیستی درخصوص معادلات منطقه افتاده‌اند، گفت: این کشورها برخاسته از اراده مردم‌شان نیستند و وابسته به بیگانگان هستند وجود و بقای‌شان به حمایت خارجی بستگی دارد و به این دلیل است شرایط ناگواری را امروز در منطقه مشاهده می‌کنیم.

وی گفت: پاسخ به این رفتارها مقاومت و بیداری مردم است زیرا مردم باید بیدار شوند و حقوق خودشان را مطالبه کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of