۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

طرح مراقبت از سلامت دانش‌آموزان اجرا می‌شود

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح مراقبت از سلامت دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی اول، چهارم و هفتم و تکمیل واکسیناسیون آنان از نیمه اول مهر ماه خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر محمد احمدیان اظهار کرد: در گروه سلامت و خانواده براساس دستورالعمل های بهداشتی تدوین شده مراقبت از ۶ گروه سنی نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالمند انجام می شود، ضمن اینکه دو گروه مادران باردار و افراد در سنین فرزندآوری از مشاوره‌های ویژه برخوردارند و تمامی اطلاعات این گروه‌ها در سامانه سینا به ثبت می رسد.

وی افزود: در غربالگری‌های رایگان تمامی بررسی های مرتبط با سلامتی انجام می‌شود و در صورت ابتلا افراد به بیماری های زمینه ای و مزمن برای بررسی بیشتر به پزشک ارجاع داده می شوند تا اقدامات درمانی مناسب و به‌موقع صورت پذیرد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه طرح مراقبت از سلامت دانش‌آموزان و تکمیل واکسیناسیون آنان در پایه‌های تحصیلی اول، چهارم و هفتم اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: برای سال تحصیلی جدید از نیمه اول مهر ماه فراخوان‌های لازم در این خصوص را خواهیم داشت و برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای است که این طرح بدون ازدحام دانش‌آموزان و براساس نوبت‌دهی‌ اجرا شود تا در جهت حفظ سلامت آنان ایجاد خطر نشود.

دکتر احمدیان تأکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شست‌وشوی مکرر دست‌ها از مهمترین نکات در پیشگیری از کرونا محسوب می شود و این موارد باید برای مادران باردار و سالمندان به طور ویژه تر مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x