۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
طغیانی:

“طرح مالیات بر عایدی سرمایه” مالیات بر سوداگری است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" تلاش می‌کند با سودگرایی‌های بازارهای مختلف همچون ملک، خودرو، ارز، طلا و... مبارزه کند لذا باید آن را نوعی مالیات بر سوداگری دانست.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، مهدی طغیانی با اشاره به طرح های که مجلس به منظور بهبود شرایط اقتصادی پیگیری میکند اشاره کرد و گفت: “طرح اخذ مالیات بر خانه‌های خالی” به شورای نگهبان رفته و درصورت موافقت شورا می‌تواند در مسیر اجرا قرار گیرد چراکه در صحن علنی نیز تصویب شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “طرح مالیات بر عایدی سرمایه” نیز هنوز در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است و بررسی آن در هفته‌های پیش رو به اتمام می‌رسد، افزود: به یقین اگر زیرساخت مالیاتی اصلاح شود کشور نیز وضعیت اقتصادی کشور بهتری پیدا خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است “طرح مالیات بر عایدی سرمایه” تلاش می‌کند با سودگرایی‌های بازارهای مختلف همچون ملک، خودرو، ارز، طلا و… مبارزه کند و نوعی مالیات بر سوداگری است تا نقدینگی‌هایی که برای سوداگرای وارد بازار می‌شود به سمت تولید رود و اشتغال ایجاد شود.

وی اضافه کرد: دریافت مالیات از عایدی سرمایه یکی از انواع پیشرفته در اخذ مالیات‌های حوزه مالیاتی است که می‌تواند در ساماندهی بازار کمک شایانی کند، البته این مسئله غیرقابل انکار است که ما باید به صورت ریشه ای نسبت به اصلاح و بهبود اقتصاد کشور اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با اجرای مالیات از عایدی سرمایه، اگر یک فرد خانه‌ای را خریداری و سپس اقدام به فروش آن کند، باید از محل سود این معامله، بخشی به عنوان مالیات پرداخت شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments