۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
عنابستانی در نشست شورای هماهنگی رفاه استان خراسان

ضریب جینی به بالاترین میزان خود در طول تاریخ ایران رسیده است

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه اعتماد به آینده در بین مردم وجود ندارد، گفت: ضریب جینی به بالاترین میزان خود در طول تاریخ ایران رسیده است.

به گزارش گروه استان های  خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت، علی اصغر عنابستانی در نشست شورای هماهنگی رفاه استان خراسان رضوی گفت: اعتماد به آینده در بین مردم وجود ندارد و در برخی موضوعات وضعیت ما خطرناک است به طور مثال ضریب جینی به بالاترین میزان خود در طول تاریخ ایران رسیده و این تفاوت طبقاتی، احساس بی عدالتی را در بین مردم ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با اشاره به درآمدهای پایین مردم گفت: امروز ساختارهای کشور باید بتوانند مدعی باشند که حداقل رفاه را برای مردم ایجاد کرده اند؛ درآمدهای مردم به حدی پایین است که نمی توان با آن زندگی کنند و افراد زیادی در سطح جامعه هستند که هیچ درآمدی ندارند و هیچ حمایتی هم از آنها نمی شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نقش موثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: مجلس و دولت می توانند این موارد را به کمک هم مرتفع کنند و نیاز به کمک جدی در زمینه ضرورت های بیمه ای، مبحث بیمه بیکاری و ساختار ایجاد اشتغال را احساس می کنیم

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x