۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
درخواست رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فارس؛

ضرورت پایبندی جدی به پروتکل های بهداشتی در تعطیلات عید فطر

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و بیست و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، بر ضرورت پایبندی جدی به پروتکل های بهداشتی در تعطیلات عید فطر تاکید کرد و گفت: با توجه به وضعیت ناپایدار کرونا در استان، در شرایط کنونی همکاری بیش از بیش مردم لازم است.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در جمع اعضای این ستاد، وضعیت کنونی بیماری در استان را بسیار حساس خواند و با اشاره به تلاش هایی که برای خروج از موج چهارم بیماری صورت گرفته، افزود: در تعطیلات پیش رو لازم است مردم پروتکل های بهداشتی را پیش از پیش رعایت کنند تا با موج بعدی کرونا در استان روبرو نشویم.

او در این نشست با اعلام آغاز محدودیت های سفر از روز گذشته در سراسر کشور؛ از مردم خواست تا از هرگونه دورهمی خانوادگی و مسافرت هایی که عامل اصلی انتقال و انتشار بیماری در سطح جامعه است، خودداری کنند.

دکتر لطفی در ادامه این نشست با بررسی وضعیت موارد ابتلا به کروناویروس در شهرستان های استان، ظرفیت تخت های بیمارستان های استان را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

او ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارش آمار روزانه واکسیناسیون گروه های هدف در استان، روند اپیدمی ویروس کرونا در فارس، ماموریت های اورژانس، میزان بروز موارد جدید بیماری، تعداد و درصد تست های انجام شده، وضعیت شهرستان های استان در زمینه شیوع کروناویروس، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان؛ به بیان توضیحاتی درباره آخرین اقدامات مقابله با کروناویروس و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x