۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
فتحی با تبریک روز خبرنگار:

ضرورت وضع قوانین حمایتی از خبرنگاران/ تمامی خبرنگاران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس بر ضرورت وضع قوانینی برای حمایت از خبرنگاران تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند و باید برای طرح مشکلات صنفی خود تشکل داشته باشند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،محسن فتحی با تبریک ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، گفت: فلسفه وجودی خبرنگار مطالبه‌گری، شفاف‌سازی و روشنگری جامعه است و توسعه جامعه هم مستلزم تلاش جدی خبرنگاران در آگاهی‌رسانی درست است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرمت و شان جامعه خبرنگاری باید حفظ شود، افزود: مساله معیشتی و رفاهی خبرنگاران مانند سایر اقشار جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و بتوان قوانینی برای حمایت از آنها وضع کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی خبرنگاران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ادامه داد: این قشر مهمترین نقش را در انعکاس مشکلات و دغدغه‌های مردم دارند بنابراین باید از امنیت شغلی برخوردار و از لحاظ منبع درآمد حاشیه امنی داشته باشند تا بتوانند رسالت حرفه‌ای خود که همانا  شفاف‌سازی بدون خط و جانبداری است را به درستی پیش ببرند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم یادآور شد: رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند و بسیار ضروری است برای طرح مشکلات صنفی خود تشکل داشته باشند و به این مهم توجه جدی شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of