۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

ضرورت مراقبت از مناطق سفید و زرد کرونایی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به ضرورت توزیع عادلانه ماسک در مناطق مختلف کشور، گفت: هم اکنون استفاده از ماسک به نوعی خاصی محدود نشده و به اندازه کافی در سطح کشور وجود دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،همایون سامیح نجف آبادی، نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت توزیع عادلانه و با قیمت مناسب ماسک در مناطق مختلف کشور، گفت: با توجه به اینکه استفاده از ماسک در همه مکان‌های عمومی و محل‌های تجمع به منظور مشارکت همه افراد جامعه برای پیشگیری از ابتلا و مراقبت از سلامت خود اجباری شده است، اما خوشبختانه در حال حاضر ماسک به تعداد و قیمت مناسب وجود دارد و کمبودی از این بابت مشاهده نشده است.

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم، در رابطه با افزایش قاچاق معکوس ماسک به‌ علت اختلاف قیمتی و گرانی دلار، افزود: متاسفانه برخی از افراد در هر شرایطی به فکر سود جویی و منافع شخصی هستند از رو باید با ایجاد تدابیر ویژه مانع از سواستفاده این افراد و قاچاق معکوس ماسک شویم. هرچند نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام ظرفیت خود از مرزهای مراقبت کرده و تا حد امکان مانع قاچاق کالا شده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، افزود: پیش از عید نوروز همواره مساک‌های ‌n95 به عنوان ماسک مناسب پیشگیری از بیماری کرونا معرفی می‌شد که کمیاب و گران بود اما هم اکنون استفاده از ماسک به نوع خاصی محدود نشده و حتی وزیر بهداشت هم از ماسک‌های یک‌بار مصرفی استفاده می‌کند که در تهران و شهرها به اندازه کافی و با قیمت مناسب وجود دارد.

وی با اشاره به ضرورت حافظت از مناطق سفید و زرد کرونایی در کشور، تصریح کرد: معتقدم به منظور جلوگیری از بحرانی شدن وضعیت کرونا در استان‌هایی که اکنون در وضعیت سفید و زرد قرار دارند باید همان سیاست‌ها و محدودیت‌های مناطق قرمز در سایر استان‌ها هم اجرا کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of