۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

ضرورت فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب در استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه تابستان سختی در حوزه تأمین آب در پیش‌رو داریم، گفت: کاهش بارندگی در فصل زمستان گذشته و خشکسالی سبب بروز مشکلاتی در حوزه تأمین آب و برق شده که باید فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف آب در دستور کار همه قرار بگیرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “عبدالحمید حمزه‌پور” تنها راه گذر از تابستان امسال را مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاها دانست و با بیان اینکه بخشی از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق ۲۰۰ حلقه چاه آب این استان تأمین می‌شود‌، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ صورت گرفته، درجه دمای هوای استان بوشهر در فصل تابستان نسبت به سال قبل افزایش دارد و هر افزایش یک درجه ۳ درصد بر مصرف آب مصرفی می‌افزاید.

حمزه‌پور، مشکلات موجود در تأمین برق را سبب بروز بحران در آبرسانی دانست و تصریح کرد: آبرسانی از طریق ایستگاه‌های پمپاژ میسر می‌شود و مشکلات در حوزه برق‌رسانی می‌تواند بر کم‌آبی دامن بزند.

وی، با تأکید بر افزایش خدمات و پاسخگویی به مطالبات مردم به صورت شبانه‌روزی گفت: کارکنان شرکت آب فاضلاب تا زمان بازنشستگی باید به خدمات صادقانه خود ادامه دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، با بیان اینکه عوامل مختلفی سبب دغدغه در عرصه آبرسانی در فصل تابستان شده است، افزود: ویروس کرونا، کاهش درآمد، گرمی شدید هوا، اقلیم گرم و خشک و دیگر موضوع‌ها بر دغدغه تأمین آب افزوده است که باید فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف در شهرها و روستاها ترویج شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه زیرساخت‌هایی در تأمین آب آشامیدنی اجرا شده است، خاطرنشان کرد: همکاری صدا و سیما، دهیاران، شهرداران و فعالان اجتماعی در افزایش آگاهی مردم برای اهمیت مصرف آب اثرگذار است و تولید برنامه و پخش در فضاهای مجازی امری مهم و ضروری است.

وی، قطع آب شبکه آبرسانی از فضاهای سبز شهرداری‌ها، خانه‌ باغ‌ها و انشعابات غیرمجاز را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: باید با هماهنگی همه‌جانبه، آگاهی مردم در چگونگی تأمین آب برای مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب افزایش یابد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x