۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
دکتر قالیباف در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی تاکید کرد

ضرورت شرکت نمایندگان در رأی گیری های صحن علنی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زیبنده نیست برخی نمایندگان در صحن مجلس حضور داشته باشند، اما در رأی گیری مشارکت نکنند، همکاران دقت لازم برای این موضوع را داشته باشند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پیش از این نمایندگان با فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم در صحن علنی مجلس موافقت کرده بودند، این یعنی این لایحه به دلیل آنکه مربوط به مسائل بورسی می شود، به فوریت تصویب شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل مشارکت پایین نمایندگان در رأی گیری در صحن علنی امروز، یکی از مواد این لایحه رأی نیاورد و به کمیسیون اقتصادی برای تعیین تکلیف ارجاع شد.

وی تاکید کرد: اگر امروز این ماده هم رأی می آورد، رئیس مجلس لایحه را برای تعیین تکلیف به شورای نگهبان ارسال می کرد و بعد از آن این قانون اجرایی می شد، اما به دلیل رأی نیاوردن یک ماده، اکنون به کمیسیون ارجاع شده در حالی که به دلیل حضور دو هفته ای نمایندگان در حوزه های انتخابیه، کمیسیون ها تعطیل است، بنابراین بررسی مجدد این ماده و ارائه گزارش آن به صحن حدود یک ماه به تاخیر خواهد افتاد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: از همه نمایندگان دعوت می کنم تا در رأی گیری ها مشارکت داشته باشند تا ان شالله بعداً باتصویب طرح شفاف سازی، که مردم می توانند آرا را ببینند، موردی درباره عدم مشارکت وجود نداشته باشد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی تذکر این نماینده مجلس را وارد دانست و گفت: چند بار در طول فرآیند بررسی لایحه عرض کردم که زیبنده نیست برخی نمایندگان در صحن مجلس حضور داشته باشند، اما در رأی گیری مشارکت نکنند، همکاران دقت لازم برای این موضوع را داشته باشند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x