۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

ضرورت حمایت دولت و مجلس از توسعه مشاغل خانگی مددجویان

رئیس کمیته امداد بر ضرورت حمایت دولت و مجلس از توسعه مشاغل خانگی مددجویان تاکید کرد و گفت: مجلس با تصویب قوانین و دولت با ارائه اعتبارات لازم، تسهیل‌گر مشاغل خانگی مددجویان باشند.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با حضور در برنامه تلویزیونی «زنده باد زندگی» ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت، از همراهی همیشگی مردم نیکوکار ایران اسلامی با کمیته امداد تقدیر کرد و افزود: با ارزش‌ترین ظرفیت کشور وجود مردمی است که در شرایط سخت تحریم و شیوع کرونا در ماه مبارک رمضان امسال غوغا کردند و در قالب رزمایش ایران همدل با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، کمک‌های مومنانه خود را برای محرومان و نیازمندان گسیل کردند.

وی ماموریت اصلی کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و ادامه داد: غیر از دو قشر سالمندان و بیماران صعب‌العلاج که مادام‌العمر از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند، در مورد دیگر افراد تحت حمایت مکلف به توانمندسازی و خودکفایی از طریق راه‌اندازی طرح‌های اشتغال هستیم.

بختیاری با گرامیداشت یاد و نام مرحوم سیدرضا نیری، سرپرست اسبق کمیته امداد خاطرنشان کرد: توجه به اشتغال خانگی از مواردی است که از دوره‌های گذشته امداد آغاز شده و این نهاد در بحث اشتغال خانگی تلاش‌ها و موفقیت‌های زیادی داشته به طوری که سال گذشته ۵۵ هزار فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شد.

وی بر ضرورت حمایت دولت و مجلس از مددجویان کمیته امداد تاکید کرد و گفت: چشم امید جامعه هدف امداد به کمک‌های مردمی است اما لازم است مجلس در زمینه قانون‌گذاری و دولت در زمینه ارائه تسهیلات بانکی اقدام کنند تا خانواده‌های نیازمند بتوانند با رونق بخشیدن به اشتغال خانگی، به توانمندی برسند.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۳۸۵ هزار دانش‌آموز و بیش از ۷۵ هزار دانشجوی تحت پوشش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند که باید بتوانیم زمینه اشتغال را برای آنها فراهم کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments