۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

ضرورت تقویت زیرساخت‌های ارائه خدمت در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود به استان فارس، از دو بیمارستان بزرگ شهید دکتر فقیهی و نمازی بازدید کرد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید کامل تقوی نژاد در این بازدیدها با حضور در بخش‌های مختلف این دو بیمارستان، ضمن عیادت از بیماران و گفت و گو با همراهان آنان، میزان رضایتمندی از خدمات را بررسی کرد.

وی همچنین در دیدار با کارکنان این دو بیمارستان، با آنان پیرامون نحوه ارائه خدمات و مسایل آنان، گفت و گو کرد.

ظرفیت‌های بسیار بالای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه پزشکی، اعمال جراحی و پیشرفت‌های علمی‌‎وی در حاشیه این دو بازدید، با اشاره به برنامه‌های سفر یک روزه خود به شیراز، شامل افتتاح چند خدمت جدید سلامت، بازدید از پروژه‌های در دست ساخت و دیدار با مسوولان رده بالای استان، گفت: ظرفیت‌های بسیار بالایی در زمینه پزشکی، اعمال جراحی و پیشرفت‌های علمی‌‎در دانشگاه علوم پزشکی شیراز وجود دارد که باید زیرساخت‌های فیزیکی مورد نیاز، فراهم و توسعه مراکز صورت گیرد.

وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی، فعالیت‌های خوبی در بخش خصوصی و خیریه‌ها در شیراز انجام شده و در زمینه توسعه مراکز، گام‌های خوبی برداشته شده، اما با توجه به اینکه فارس قطب پزشکی جنوب کشور و حتی سایر مناطق کشور است، بسیاری از بیماران در حوزه‌های مختلف برای دریافت خدمت به شیراز مراجعه می‌‎کنند؛ بنابراین لازم است زیرساخت‌های ارائه خدمت تقویت شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افزود: برای پیش برد پروژه‌های در دست ساخت، غیر از منابع دولتی باید از منابع سایر بخش‌ها نیز استفاده شود که در این زمینه مذاکراتی با بانک‌ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت گرفته تا در قالب تهاتر برخی اموال و دارایی‌های دانشگاه، نسبت به توسعه و تکمیل این بیمارستان‌ها و مراکز ارائه خدمت در کمترین زمان، اقدام شود و ظرفیت‌های قانونی نیز در این زمینه وجود دارد.

تقوی نژاد در ادامه به تبصره ۱۸ و ۱۹ قانون بودجه اشاره کرد و گفت: در همین راستا با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی لازم صورت گرفته و مطالعات اولیه انجام شده تا با تشکیل یک تیم کارشناسی در بخش‌های حقوقی، فنی و مالی، به زودی یک تحرک جدی در زمینه ساخت و ساز و تکمیل این پروژه‌ها صورت گیرد.

وی همچنین به پروژه‌های در دست اجرای بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، اعصاب و روان و صدیقه طاهره(س) در میانرود اشاره کرد که به عنوان اولویت‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راهکارهای پیشبرد آن‌ها در این سفر بررسی شد.

نوید تحرک جدید در توسعه پروژه‌های بیمارستانی استان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به دیدار با استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌‎و دیگر مسوولان استانی نیز از آمادگی برای بسیج جمیع امکانات، از منابع دولتی، خصوصی، خیریه‌ها، منابع بانکی و سرمایه گذاری‌ها خبر داد و آن را نویدبخش یک تحرک جدید در توسعه پروژه‌های بیمارستانی دانست.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر ۱۸ پروژه بیمارستانی و ۳۰۳ پروژه در حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دستور کار قرار دارد که با تزریق منابع از وزارت بهداشت و استان، به بهره برداری می‌‎رسد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of