۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد؛

ضرورت تجدیدنظر فوری در افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته

عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: پس از اجرای نیم بند و ناقص طرح رتبه بندی معلمان حقوق فرهنگیان بازنشسته هیچ افزایشی نداشته لذا ضرورت دارد، نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی اقدام شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی با بیان اینکه آموزش و پرورش طی سال‌های متوالی مشکلات بسیاری داشته است، اظهار کرد: متأسفانه دلیلی که آموزش و پرورش در انباشته شدن مشکلات آموزش و پرورش می‌‎آورند، نیز دلیل قانع کننده‌ای نیست؛ برای مثال عنوان می‌شود که حجم کارکنان آموزش و پرورش زیاد است بر همین اساس مدیریت منابع انسانی و مالی این حجم از معلم و کادر اداری کار دشواری است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تعداد بالای معلمان دلیلی بر عدم ساماندهی آنان نیست، افزود: آموزش و پرورش بر خلاف گفته برخی از مسئولان وزارت مصرفی نیست بلکه بزرگترین تولیدکننده کشور آموزش و پرورش بوده که نیروی انسانی تربیت می‌کند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس نگاه به آموزش و پرورش باید تغییر کند و این وزارتخانه باید در اولویت بودجه‌ دولت قرار گیرد.

موسوی لارگانی اضافه کرد: با اجرای نیم بند نظام رتبه بندی معلمان، تغییری نسبی در حقوق و مزایای کارکنان آموزش و پرورش ایجاد شد ولی امروز شاهد هستیم که شکاف جدی بین حقوق کاکنان و بازنشستگان آموزش و پرورش وجود دارد. لذا حقوق بازنشستگان باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس  اضافه کرد: برای نمونه حقوق یک بازنشسته سال ۹۸ با معلمی که در سال ۹۹ شاغل است، تفاوت حقوقی فاحشی دارد که باید در این زمینه تدبیر جدی شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments