۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
دبیر علمی سی‌و‌ششمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران مطرح کرد:

ضرورت بکارگیری راهکارهای جامع برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

دبیر علمی سی‌و‌ششمین همایش سالیانه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران بکارگیری راهکارهای جامع برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را ضروری دانست.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر امیرحسین جلالی ندوشن درباره برگزاری این همایش اظهارداشت: از آنجایی که روان‌پزشکی برای پاسخ به مسائل اجتماعی حرف‌های شنیدنی و کاربردی دارد در این همایش به موضوع آسیب‌های اجتماعی توجه ویژه شده است.

وی با بیان اینکه عنوان کلی برگزیده شد برای همایش انجمن علمی‌روان‌پزشکان ایران «روان‌پزشکی در زمانه بیم و امید» است، افزود: با توجه به رشد آسیب‌های اجتماعی در ایران و متنوع بودن علت آن، رشته‌های مختلف دانشگاهی و کنشگران اجتماعی باید بکوشند با هم وارد دیالوگ شوند و به جای ارائه راه‌حل‌های بخشی به ارائه راه حل‌های جامع بپردازند.

دبیر علمی‌سی‌و‌ششمین همایش سالیانه انجمن علمی‌روان‌پزشکان ایران ادامه داد: بر همین اساس علاوه بر روان‌پزشکان این دوره از همایش، میزبان متخصصانی از رشته‌های دیگر است که در قالب سخنرانی یا شرکت در بحث‌های گروهی پیرامون پاره‌ای از موضوعات مبتلابه جامعه سخن خواهند گفت.

این عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه این گفت و گو با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت روان در کشور با چالش‌های مختلف روبرو هستند، گفت: پرداختن به این بیم و امیدها یکی دیگر از محورهای همایش است.

وی عنوان کرد: همایش‌های علمی‌علاوه بر آنکه باید به ارائه دستاوردهای علمی‌بپردازد باید نگاهی نقادانه و نگران به روند رشد رشته مورد نظر در کشور با نگاهی به وضعیت جهانی علم داشته باشد و مدام برای تولید الگوهای بومی‌و همینطور همگامی‌وضعیت دانش در کشور با وضعیت جهانی تلاش کند.
لازم بذکر است این همایش از ۲۳ مهر ماه سال جاری به مدت چهار روز در سالن همایش‌های رازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x