۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
نشست هم‌اندیشی مربیان جست و جو و نجات شهری (آوار)

ضرورت بازآموزی،به روز رسانی و یکسان سازی محتوای آموزشی

نشست ویدئوکنفرانس مربیان مربیان جست وجو و نجات شهری (آوار) سراسرکشور با حضور معاون برنامه‌‌ریزی و آموزش‌های تخصصی، رییس اداره آموزش های تخصصی و کارشناسان سازمان امدادونجات برگزار شد.

به‌گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط‌عمومی سازمان امدادونجات، حمیدرضا اسکاش در این نشست گفت: کشور ایران یکی از ده کشور حادثه خیز دنیا به شمار می رود .هر ساله بلایای طبیعی همانند زلزله، سیل، طوفان و آتش سوزی قسمتهای مختلفی از جهان را گرفتار می کند. وقوع بلایای طبیعی، نظیر سیل و زلزله، توفان و گردباد و… اکثراً تأثیرات مخرّبی بر سکونت‌گاههای انسانی باقی می گذارد و تلفات سنگینی بر ساکنان آنها وارد می سازد و باعث مرگ و میر، رنج و اندوه بیش از حد انسان و صدمات مادی بسیار زیاد می شود.

معاون برنامه‌‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات گفت: مربیان جست‌وجو و نجات در آوار به دلیل تربیت امدادگران و نجاتگران و از آنجاییکه امدادگران و نجات‌گران با حضور در کلاس درس این عزیزان با اصول و  روش نجات در اینگونه حوادث آشنا می شوند می بایست با فنون و روش های جدید در این زمینه آشنا باشند

وی افزود: این مربیان باید بتوانند ضمن حضور در عملیات ها در کنار دیگر تیم ها بعنوان راهنما، در دوره ها  مطالب و آموزه های بروز و علمی را به فراگیران آموزش دهند.

در این نشست ویدئو کنفرانسی، مربیان جست‌ وجو و نجات شهری (آوار) ۳۱ استان مشکلات و چالش های خود را  از قبیل، عدم برگزاری دوره های بازآموزی، هماهنگ نبودن سرفصل های آموزشی با نیازهای روز، عدم شرکت مربیان در عملیات های امداد و نجات، نبود فضای آموزشی مناسب و …مطرح کردند.

محمد علی کاووسی، رئیس اداره آموزش های تخصصی در حاشیه این نشست با تشکر از ارائه‌ی پیشنهادهای خوب مربیان، گفت:  تعداد ۹۰ نفر از مربیان جست‌وجو و نجات در آوار جمعیت هلال احمر در این نشست ویدئو کنفرانسی حضور پیدا کردند که که ضمن مستند سازی مطالب مطروحه توسط کارشناسان حاضر در جلسه،چالش‌ها و راه‌کارهای احصاء‌شده، اولویت‌بندی‌ و برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments