۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

ضرورت افزایش سرعت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات

استاندار تهران با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال جامعه هدف نهاد‌های حمایتی بر ضرورت افزایش سرعت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نهاد‌های حمایتی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، انوشیروان محسنی بندپی در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران در مورد وضعیت پرداخت اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ مربوط به نهاد‌های حمایتی اظهار داشت: طبق گزارش بهزیستی و کمیته امداد اعتبار این دو نهاد حمایتی در بند ب تبصره ۱۶ شامل ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کمیته امداد و ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات بهزیستی بوده که تنها درصد کمی‌از آن محقق شده است.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال جامعه هدف نهاد‌های حمایتی بر ضرورت افزایش سرعت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نهاد‌های حمایتی تاکید کرد.

وی ادامه داد: این تسهیلات تنها به میزان ۳۰ درصد برای کمیته امداد و ۱۸ درصد برای بهزیستی محقق شده بر همین اساس مقرر شد جلسه‌ای به فوریت با حضور بانک‌ها برگزار شود تا آن‌ها را مکلف کنیم براساس تکلیف قانون و آن چه که توسط مجلس و دولت مشخص شده است برای سرعت بخشیدن پرداخت این اعتبارات اقدام کنند.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت پرداخت تسهیلات نهاد‌های حمایتی تاکید کرد: بانک‌ها باید همراهی بیشتری داشته باشند تا تعهدی که در مورد جامعه هدف این نهاد‌های حمایتی جهت تامین اشتغال وجود دارد، محقق شود.

استاندار تهران با اشاره به بی تحرکی بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال از ارسال گزارش کم کاری بانک‌ها به معاون اول رئیس جمهور خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به کوتاهی برخی بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات اشتغال اظهار داشت: متاسفانه بانک‌ها هنوز نسبت به موارد موجود در سطح استان تهران اهتمام، تحرک و جدیت کافی را ندارند.

وی گفت: بانک‌های استان تهران باید عملکرد بهتری داشته باشند، نیازمند حمایت در این حوزه هستیم و بر همین اساس آسیب شناسی این وضع در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار تهران خطاب به بانک‌های کم کار استان تاکید کرد: اگر وضعیت اهمال بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با همین روند استمرار پیدا کند گزارش آن را به معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x