۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

ضرورت ارائه راه حل‌های بومی‌در مبارزه با موادمخدر

معاون علمی‌و فناوری رئیس جمهور، گفت: باید برای مبارزه با موادمخدر به دنبال راه‌حل‌های بومی‌باشیم، حتی حاضرم برای مبارزه علمی‌در این حوزه از جیب هزینه کنم.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سورنا ستاری، صبح دوشنبه در سومین نشست تخصصی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌های سراسر کشور، اظهار کرد: دانشگاه به شما محصول تحویل نمی‌دهد، محصول دانشگاه آدمهایی است که تربیت می‌کند، آنچیزی که باعث می‌شود محصول از دانشگاه‌هابیرون بیاید شرکت‌های دانش بنیان است.

وی افزود: تحولات تکنولوژی تحولاتی است که به افرادی که در حوزه مبارزه با موادمخدر فعال هستند کمک بسیاری می‌کند.

ستاری ادامه داد: آنچیزی که باعث پیشرفت می‌شود اکوسیستم است، شما باید یک زیست بومی‌درست کنید که افرادی که در حوزه مبارزه با موادمخدر فعال هستند بیایند و همکاری کنند و نباید محیط را ببندید.

معاون علمی‌و فناوری رئیس جمهور، گفت: ما با تکنولوژی می‌توانیم هزینه‌های انسانی و مادی را پایین بیاوریم و افرادی که در مبارزه با قاچاقیان موادمخدر به شهادت می‌رسند را در بخش‌های دیگری از جامعه به کار بگیریم.

وی ادامه داد: باید برای مبارزه با موادمخدر به دنبال راه حل‌های بومی‌باشیم و برای دست یافتن این راه حل‌ها هم از شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنیم.

ستاری گفت: حاضرم برای مبارزه علمی‌با موادمخدر و توسعه زیرساخت از جیب هزینه کنم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of