۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

ضرورت آموزش‌های همگانی به منظور پیشگیری از حوادث

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: امروز با اقدامات انجام شده از قبیل توسعه پایگاه‌های اورژانس، زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه به ۱۰ دقیقه در موتورلانس‌ها و ۱۴ دقیقه در آمبولانس‌ها رسیده است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیرحسین کولیوند در سمپوزیوم درس آموخته‌هاى زلزله که در شهر بم برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان زلزله بم، گفت: در حال حاضر، سازمان اورژانس کشور با ۱۷ هزار نیرو و ۳۳۰۰ پایگاه، خدمات فوریت‌های پزشکی را به نحو بسیار مطلوبی به مردم ارائه می‌دهد.

وی افزود: در زمان وقوع حوادث و بلایای مختلفی همچون، زلزله کرمانشاه، ریزش ساختمان پلاسکو و سیل، اولین ارگانی که در محل حاضر شده و به مردم امدادرسانی می‌کرد، اورژانس بود.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: در گذشته متوسط زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در شهرهای بزرگ مانند تهران، ۳۸ دقیقه بود، اما امروز با اقدامات انجام شده از قبیل توسعه پایگاه‌های اورژانس، این زمان به ۱۰ دقیقه در موتورلانس‌ها و ۱۴ دقیقه در آمبولانس‌ها رسیده است.

وی افزود: نیروهای اورژانس از پاکترین و با اخلاق ترین انسان‌ها هستند؛ در این چند سال حتی یک گزارش مبنی بر مشکلات اخلاقی پرسنل اورژانس به ما نرسیده است. در برخی از شهرها با وجود تاخیر در پرداخت کارانه و اضافه کار، همکاران ما حتی برای لحظه ای در کارشان غفلت نکردند.

کولیوند با اشاره به ضرورت آموزش‌های همگانی به منظور پیشگیری از بسیاری از حوادث، خاطرنشان کرد: سال گذشته با آموزش‌های همگانی و فرهنگ سازی در مساجد و مدارس در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، شاهد کاهش ۶۵ درصدی حوادث بودیم.

وی از اضافه شدن ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و با اشاره به اجرای طرح “هر خانواده، یک پایگاه سلامت”، بیان کرد: در این طرح، خانواده‌ها در سه بخش بهداشت، فوریت‌های پزشکی و توانبخشی آموزش کامل می‌بینند.

رییس سازمان اورژانس کشور در پایان با گلایه از بودجه پایین سازمان اورژانس کشور و دستمزد پایین کارکنان اورژانس با توجه به شرایط اقتصادی کشور، اظهار کرد: کل بودجه سازمان اورژانس کشور ۲۲۰ میلیارد تومان است، با اینکه تمام خودروهای‌های ما از بنزین ۳۰۰۰ تومانی استفاده می‌کنند، اما تغییری در بودجه این سازمان ایجاد نشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x