۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

صندوق های بازنشستگی توان تامین هزینه هایشان را ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی مجلس گفت: به دلیل افت درآمدهای صندوق های بازنشستی بسیاری از آنها در تامین هزینه هایشان دچار مشکل شده اند و این موضوع در کمیسیون اقتصادی بررسی می شود.

علی رضایی، نماینده مردم صحنه، هرسین و کنگاور در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره پاسخ به این پرسش که چرا صندوق های بازنشستگی و همسان سازی حقوق بازنشستگان دچار مشکل شده است، اضافه کرد: بسیاری از صندوق های بازنشستگی دارای مشکل هستند و خیلی از آنها از محل منابع و درآمدهای خودشان هزینه می کنند.

وی ادامه داد: یعنی این صندوق ها دستمزدها و حقوق ها را از این محل پرداخت می کنند و خیلی از آنها هم ورشکست شده اند.

رضایی تصریح کرد: البته همیشه شرایط به این شکل نبوده و این صندوق ها قبل از شیوع کرونا درآمد زیادی هم داشتند ولی با این شرایط درآمدها از بین رفته است، به عنوان مثال خیلی از هتل ها که زیرمجموعه یکی از هلدینگ ها و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است؛ هشت ویا نه است که حقوق کارگران را ندادند و حتی کارگرانی که برای نگرفتن حقوق اعتراض کردند هم با اخراج مواجه شدند.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی مجلس گفت: بنابراین صندوق ها این مشکل را دارند و ما نمایندگان بویژه در کمیسیون اقتصادی به دنبال این هستیم تا مشکل صندوق‌ها را به طور خاص و ویژه رسیدگی کنیم و سیستم حقوق و پرداخت را در کل کشور به سامان برسانیم.

وی تاکید کرد: بحث اصلی صندوق ها هم مانند هر بحث دیگر مشکل تامین منابع وجود دارد و امیدواریم در سال آینده بودجه به شکلی باشد که این مشکل هم برطرف شود.

خبرنگار: محمد سیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments