۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

صدور احکام معلم تمام وقت از اول مهر

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به صدور احکام معلم تمام وقت از ابتدای مهر گفت: از۸۷۰ هزار نفر نیروی شاغل درآموزش‌ و‌ پرورش ۶۴درصد معلمان هستند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، درنخستین روز از گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش که با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه به عنوان رئیس ستاد پروژه مهر و علی الهیار  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع در مورد آخرین وضعیت نیروی انسانی در آستانه بازگشایی مدارس توضیحاتی دادند.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش در این گردهمایی با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی، اظهار‌کرد: یکی از اجزای اصلی پروژه مهر تامین نیروی انسانی است که کار آن از زمستان ۹۷ آغاز شد و با تعامل با تمام مدیران کل تا امروز ادامه داشته است.

الهیار با بیان اینکه هیچ کلاسی در شروع سال تحصیلی نباید بدون معلم باشد،گفت: از۸۷۰ هزار نفر نیروی شاغل درآموزش و پرورش؛ ۶۴درصد معلمان، ۱۱درصد نیروهای حق التدریسی، ۵ درصد نیروی کیفیت بخشی و۲۰ درصد مدیریت آموزشگاهی هستند که کلیت شاکله نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

وی در ادامه اضافه‌کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش توزیع نامتوازن نیروی انسانی در استان‌ها استکه بررسی‌های زیادی برای رفع این مشکل صورت گرفته است.تأمین نیرو در مدیریت آموزشگاه به صورت کامل انجام گرفته و این تأمین به صورت کسری در تامین معلم به وجود آمده است.

وی گفت: سال۹۷ در طول سال تحصیلی بازنشستگی نیروی انسانی داشتیم و هر چه سال گذشت به حجم ساعات حق التدریس اضافه شد که این حجم بر روی برنامه‌ریزی مالی تاثیر گذاشته است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح‌کرد: در برنامه ریزی نیروی انسانی کمک کنید تا ابتدای سال بازنشستگی نیروی انسانی یا مرخصی‌ها اتفاق بیفتد تا بر مبنای آن حق التدریس استان‌ها شکل بگیرد و باید برای ادامه سال تحصیلی برنامه‌ای برای نگهداشت نیروی انسانی داشته باشیم‌.

الهیار با اشاره به اصل تفاهم نامه‌های نیروی انسانی استان‌ها، اظهار کرد: حدود ۱۲میلیون و۶۸۰ هزار دانش‌آموز و ۵۱۲ هزار کلاس برای شروع سال تحصیلی پیش‌بینی شده است همچنین از اول مهرماه صدور احکام معلم تمام وقت صورت خواهد گرفت.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of