۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

صداهایی در تهران که شهروندان را تا مرز ناشنوایی برده‌ است

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، بلندمرتبه سازی، افزایش تعداد خانوارها و در پی آن رشد میزان خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند را ریشه بروز مشکلات ناشی از آلودگی صوتی دانست.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، یوناتن بت کلیا در مورد انتشار اخباری مبنی بر اینکه تعدادی از نقاط تهران از نظر آلودگی صوتی در معرض خطر قرار دارند، گفت: هم‌اکنون بخش‌هایی از پایتخت دارای بناها و محله‌هایی است که از قدمت بالایی برخوردار هستند، کما اینکه عرض بسیاری از خیابان‌های آن محدود بوده و در آنها بلندمرتبه‎ سازی صورت گرفته که فضای زیادی از این مناطق را در بر گرفته است.

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته هر کدام از خانه‌ها تنها یک خودرو داشتند، اما در شرایط کنونی که فضای این خانه‌ها به آپارتمان و مجتمع‌های مسکونی تبدیل شده‌اند، دارای تعداد زیادی خودرو هستند.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است تردد این تعداد خودرو حتی در همان خیابان‌ها نیز آلودگی صوتی ایجاد کرده و مشکلاتی را در بردارد، ضمن اینکه هر چه می‌گذرد کیفیت خودروهای تولید شده نیز کاهش پیدا می‌کند که این موضوع به گسترش دامنه مشکلات ناشی از آلودگی صوتی می‌افزاید.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، تاکید کرد: اغلب افرادی که از این خودروها استفاده می‌کنند به قوانین راهنمایی و رانندگی پایبند نیستند و با نصب دستگاه‌های پخش موسیقی دارای سیستم‌های صوتی قوی به عمق آلودگی صوتی این مناطق می‌‎افزایند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی‌یادآور شد: اغلب نقاط مرکزی پایتخت به دلیل بافت قدیمی‌بناهای مسکونی و حجم بالای تردد خودروها بیشتر در معرض این آسیب قرار دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ارائه راهکار برای برون‌رفت از مشکل آلودگی صوتی در تهران، اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه باید برای رفع این مشکل وارد عمل شوند، ضمن اینکه حل این معضل در گروی ارائه برنامه‌های آموزشی است که از طریق رسانه ملی صورت بگیرد.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: مردم باید در وهله نخست به این مهم بیندیشند که با ایجاد آلودگی صوتی آرامش خانواده‌های خود را سلب می‌کنند، بنابراین فرهنگسازی و آموزش تنها راهکار موثر برای حل این معضل خواهد بود./

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments