۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

صالحی امیری :به اخلاق بیش از مدال نیاز داریم

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: مجموعه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین پاک‌ترین و عزیزترین انسان‌هایی هستند که به وجود آنها افتخار می‌کنیم، ما بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم نامگذاری سالن پاراوزنه‌برداری به نام سیامند رحمان قهرمان فقید جهان و پارالمپیک اظهار داشت: مجموعه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین پاک‌ترین و عزیزترین انسان‌هایی هستند که به وجود آنها افتخار می‌کنیم. اگر بخواهیم الگویی برای ورزش ایران معرفی کنیم، باید خسروی‌وفا و اسبقیان و ورزشکاران این حوزه را معرفی کنیم. ما بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم.
وی ادامه داد: سرمایه‌های اقتصادی همچون نفت و گاز ماندگار نیستند، اما سرمایه‌های اخلاقی و انسانی ماندگار هستند و در تاریخ می‌مانند. امروز کسی نمی‌گوید که چقدر نفت و گاز در صد سال گذشته سوخته است، اما همه از سیامندها و رضازاده‌ها و شهیدان صحبت می‌کنند و این موضوع اهمیت دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز صحبت در دنیا از قدرت نرم است، یعنی همه شهدایی که جان خود را فدا کردند تا ما در آسایش باشیم، یعنی کسانی که هستی خود را فدا کردند، یعنی قهرمانان ما و البته سیامند رحمان.
صالحی‌امیری عنوان کرد: کردها در این سرزمین ۳۵۰۰ سال قدمت دارند و در کنار دیگر اقوام، صاحبان این جغرافیا و شریف‌ترین انسان‌ها هستند. سیامند رحمان هم از این خطه و از میان مردم ظهور کرد. او همیشه لبخندش جاری بود و این برآمده از فرهنگ کردی بود. اگر ما امروز در غرب امنیت داریم، مدیون این قوم هستیم.
وی گفت: ما باید فرهنگ شهدا و جانبازان و معلولین را در کشور زنده نگه داریم. حضور ما در این مراسم یک پیام دارد که ما برای منبع فضیلت و معرفت آمده‌ایم و به انسان‌هایی که ورزش را برای رسیدن به سکوی پهلوانی قرار دادند، تعظیم می‌کنیم. ما مدیون این جماعت بزرگ هستیم و باید هرچه در توان داریم، باید در مسیر توسعه ورزش جانبازان و معلولین هزینه کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x