Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
بازدید: 202

صادرات غیرنفتی ایران در شرایط تحریم ۲ برابر شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارش‌ها نشان داد که در شرایط تحریم، صادرات غیر نفتی نسبت به ۹ ماه گذشته ۲ برابر شده است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حشمت الله فلاحت‌پیشه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: صحبت‌های مقام معظم رهبری یک سری شاخص‌هایی دارد که یکی از شاخص‌ها این است که در شرایط تحریم، صادرات غیر نفتی ایران ۲ برابر شد یعنی در گزارش ۹ ماهه زمان تحریم‌های جدید که آمریکایی‌ها تحریم‌ها را آغاز کردند با ۹ ماه اول نشان داد که صادرات غیر نفتی ۲ برابر شد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از صرفه‌جویی‌ها صورت گرفت و بسیاری از کارهای اقتصادی صرفه پیدا کرد هر چند که همچنان از وضعیت مدیریت اقتصادی راضی نیستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: اما زمانی که این شرایط به درون سفره مردم برگردد و وضعیت اقتصادی مردم بهتر و مشکلات کمتری داشته باشند، در آن زمان دولت موفق عمل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: کنترل نرخ ارز و برخی سیاست‌های تولید و صادرات که شکل گرفته نشان می‌دهد که در شرایط کنونی سیاست‌هایی که باعث تقویت مصرف‌گرایی در کشور شود به نفع مردم نیست.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of