۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

صادرات بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از صادرات بیش از 13 میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان 9طی ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،احمدرضا رئیس زاده اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری میزان صادرات مناسبی با بیش از ۱۳ میلیون دلار در زمینه گیاهان دارویی از استان اصفهان محقق شده است.

وی ادامه داد: در این مدت بیش از ۳۲ کیلوگرم زعفران با ارزش بیش از ۹۳۰۰ دلار، حدود ۹۴۳ هزار کیلوگرم گلاب و عرقیات با ارزش بیش از یک میلیون دلار، بیش از ۷۵۰۰ کیلوگرم غنچه و گل محمدی به ارزش بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار از استان اصفهان صادر شده است.

 مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اضافه کرد: همچنین در ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از یک هزار کیلوگرم آنغوزه با ارزش بیش از ۲۶۵ هزار دلار، بیش از ۴۱ تن پیاز و موسیر به ارزش بیش از ۱۱ میلیون دلار و بیش از نیم تن زرشک به ارزش بیش از هفت هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

 وی تصریح کرد: در مجموع ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان صادر شده که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب این میزان صادرات را افزایش داد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x