۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

شیوع ۷ درصدی بیماری‌های التهابی گوش در کشور

عضو هیئت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در ایران را حدود ۶ تا ۷ درصد عنوان کرد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی کوهی در حاشیه برگزاری دومین کنگره «اتولوژی، نورواوتولوژی و قاعده جمجمه» در هتل فردوسی تهران، افزود: در سال‌های اخیر رشته گوش و قاعده جمجمه در کشور به لحاظ علم پایه و تکنیک‌های جراحی، گسترش زیادی پیدا کرده است.

دبیر علمی‌کنگره با اشاره به شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در کشور، گفت: خوشبختانه به لحاظ ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران، در شرایط خوبی هستیم.

کوهی تاکید کرد: جایگاه رشته گوش در ایران قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا است.

وی در ارتباط با میزان شیوع بیماری‌های التهابی گوش در کشور، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در جوامع غربی ۳ درصد است که این میزان در کشور ما حداقل دو برابر و حدود ۶ تا ۷ درصد است.

کوهی با اشاره به وجود نیروی فوق تخصص رشته گوش در ایران، افزود: در حال حاضر تمامی‌راهکارهای تشخیصی و درمانی بیماری‌های گوش در کشور انجام می‌شود.

عضو هیئت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با راهکارهای درمان بیماری‌های گوش، گفت: درمان این بیماری‌ها، ترکیبی از درمان‌های دارویی و جراحی است. به طوری که در فاز اول چنانچه بیمار دچار عفونت‌های مکرر شود، از درمان‌های دارویی استفاده می‌شود و عوارضی همچون پارگی پرده گوش، از جراحی استفاده می‌کنیم.

وی در خصوص علل بروز بیماری‌های گوش در کشور، به مسائل بهداشتی، آب و هوا و ژنتیک، اشاره کرد و افزود: در سه چهار دهه قبل ارائه خدمات بهداشتی برای کودکان چندان مناسب و مثل شرایط امروز کشور نبود و در نتیجه بزرگسالانی که با بیماری‌های التهابی گوش مواجه هستند، همان کودکان آن سال‌ها هستند. همچنین، سکونت در مناطق آب و هوای مرطوب و…، و مسائل ژنتیکی، در ابتلا به این بیماری‌ها نقش دارند.

کوهی در ارتباط وضعیت سنی شیوع بیماری‌های گوش، گفت: بیماری‌های التهابی و عفونی گوش، در هر طیف سنی به شکلی خودش را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x