۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

شکست ناامید کننده افضلی مقابل حریف کوبایی

نمایندگان اوزان ۷۰ و 125کیلوگرم کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر حریفانشان به برتری رسیدند اما رضا افضلی در مبارزه نخست با نمایشی ضعیف شکست خورد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، در جریان دومین روز از رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹، که در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است، یونس امامی‌نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان، در دور نخست برابر اریگلنت پریزرنی از آلبانی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۱ بر یک به برتری رسید و راهی دور یک هشتم نهایی شد.وی در دور دوم به مصاف الامان دوگدوربیک از قرقیزستان خواهد رفت.

در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر حضور دارند، رضا افضلی در دور نخست برابر خیندری گارزون کابالرو از کوبا به میدان رفت و با ارائه یک نمایش ضعیف با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد. افضلی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۹۲کیلوگرم که یک وزن غیرالمپیکی است نیز ۱۸ آزادکار حضور دارند و علیرضا کریمی‌پس از استراحت در دور نخست باید برابر برنده مبارزه کشتی گیران چین و مولداوی به روی تشک برود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که یک وزن المپیکی است ۲۸ کشتی گیر حضور دارند، در این وزن یدالله محبی در دور نخست برابر دورجخاند از مغولستان ۶ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد و در یک هشتم برابر گویازدوفسکی دارنده ۲ مدال برنز جهان از آمریکا به روی تشک می‌رود.

در جریان برگزاری رقابت‌های مقدماتی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد که روز گذشته(پنج‌شنبه) برگزار شد، رضا اطری در وزن المپیکی ۵۷ کیلوگرم پس از کسب دو پیروزی مقابل نمایندگان بلاروس و کره‌شمالی، برابر زائور اوگویف قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان از روسیه با حساب ۲ بر ۰ شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن رقیبش، راهی گروه بازنده‌ها شد. وی تا دقایقی دیگر برابر خبایار ادرنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی از مغولستان به روی تشک می‌رود و در صورت برتری ضمن صعود به دیدار رده بندی، موفق به کسب اولین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران در وزن ۵۷ کیلوگرم خواهد شد.

امیر محمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم دیگر نماینده ایران در روز نخست بود که پس از پیروزی برابر حریفی از ترکمنستان، در دومین مبارزه به والدس از کوبا ۱۳ بر ۹ باخت و با حذف از این رقابت‌ها، نتوانست سهمیه المپیک را برای ایران بگیرد.

به نفرات اول، دوم، وم مشترک و پنجم مشترک در ۶ وزن المپیکی، سهمیه المپیک اختصاص پیدا می‌کند و نفراتی که نتوانند صاحب سهمیه شوند باید در رویدادهای گزینشی المپیک برای رسیدن به سهمیه تلاش کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x