۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
میرلوحی در گفتگو با طبنا مطرح کرد؛

شورای پنجم شریک جرم اقدامات مدیریت شهری پیشین نیست

عضو شورای شهر تهران گفت: اگرچه شورای پنجم در خصوص حفظ املاک شهرداری تهران بسیار تلاش می‌کند اما عده‌ای قصد دارند ما را شریک جرم اقدامات پیشین خود نشان دهند.

سید محمود میرلوحی رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص عمارت اقدسیه اظهار داشت: عده‌ای با جریان سازی به دنبال بزرگنمایی در خصوص عمارت اقدسیه هستند.

وی با بیان اینکه ماجرای فروش ملک اقدسیه بسیار گسترده شده است، گفت: اگرچه شورای پنجم در خصوص حفظ املاک شهرداری تهران بسیار تلاش می‌کند اما عده‌ای قصد دارند ما را شریک جرم اقدامات پیشین خود نشان دهند به همین دلیل در خصوص ملکی که پروانه کار آن متعلق به سال ۷۲ و ۷۳ است، بزرگنمایی می‌کنند.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اقدسیه هم یک ساختمان است مانند دیگر ساختمان‌‌های شهر تهران، افزود: مدیریت شهری دوره چهارم برای اینکه بتواند جریان ۶۹ هزار میلیارد تومان بدهی خود و باغ‌‌هایی که در آن زمان نابود شد را گم کند، تبلیغات زیادی در خصوص اقدسیه انجام می‌دهد.

میرلوحی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری دوره چهارم بلندگوهای بزرگی مانند صدا و سیما در اختیار دارد، گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که مسائل را به گونه‌ای جلوه دهند که مشخص نشود آنها در گذشته چه کارهایی انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: در دوره گذشته حدود ۱۰۸ هکتار از باغ‌های شهر تهران از بین رفت اما کسی آن را ندید و اما تنها موضوع مهم برای آنها فروش عمارت اقدسیه شده است.

شورای پنجم شریک جرم اقدامات مدیریت شهری پیشین نیست شورای پنجم شریک جرم اقدامات مدیریت شهری پیشین نیست

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شورای شهر پنجم ۶۲ باغ تهران را تعیین و تکلیف کرده‌ است، افزود: بسیاری در این خصوص جریان سازی کردند که شورای پنجم به دنبال از بین بردن باغات تهران است در حالی که شورای پنجم در حفظ باغات اقدامات بی‌نظیری انجام داده است.

وی با بیان اینکه در دوره ما هیچ باغی از بین نرفت و از ۶۲ باغ تهران نیز محافظت شد، تصریح کرد: تنها ۱۳ باغ که درختی نداشتند مشمول محدودیت برای حفظ و نگهداری شدند اما همین موضوع هم هیاهوی بسیاری به راه انداخت و رسانه ملی و طرفداران مدیریت قبلی در این خصوص جریان سازی‌های زیادی علیه ما انجام دادند.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت شهری دوره پنجم با خرید باغات خصوصی آنها را به عرصه عمومی‌تبدیل کرده است، گفت: خوشحالیم که در ۷۰ نقطه از بافت فرسوده شهر تهران در حوزه فضای سبز اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است.

میرلوحی در ادامه به موضوع املاک شهر تهران اشاره کرد و افزود: شورای پنجم در مورد مسئله ساختمان سازی حدود ۳هزار و۹۰۰ واحد ملکی بدون قرارداد و ۱۹۰۰ پلاک ثبتی را از افراد حقیقی و حقوقی پس گرفته است اما عده‌ای برای اینکه مشخص نشود ما چه اقداماتی انجام داده‌ایم برای فشار وارد کردن به ما از عمارت اقدسیه به عنوان یک کد رمزی استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: عده‎‌ای فروش عمارت اقدسیه را طوری نشان می‌دهند انگار که مهمترین ساختمان میراث فرهنگی از دست رفته است و ما بدنبال تخریب تخت جمشید یا نقش رستم هستیم، به نظرم این اقدام سیاسی و تبلیغاتی رقیب ما است.

عضو شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد و سیاست کلی شورای پنجم و مدیریت شهری کنونی حفظ دارایی‌‌های شهر تهران است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments