۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس:

شورای شهر تهران سیاسی شده است/ اصلاح قوانین شوراها در مجلس

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت شهری نباید درگیر موضوعات سیاسی شود اما این اتفاق در تهران افتاده و برای همین هم شاهد کم کاری در حوزه مدیریت شهری هستیم.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان مردم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که سرنوشت شورایاری ها چه خواهد شد، تصریح کرد: به نظرم شورایاری ها باید تبدیل به یک قانون شود تا هدفمند و قانونمند پیش بروند. با تمام انتقاداتی که ما به شوراها داریم، شورایاری کمک رسان آنها هستند.

وی ادامه داد: شورایاری ها باید قانونی به کارشان ادامه دهند و معتقدم برای شهرهای بزرگ اتفاق خوبی است چراکه شورایاری ها به صورت محله ای فعالیت دارند و می توانند به حل برخی از مشکلات شهری کمک کنند.

رشیدی کوچی در پاسخ به این سوال که در سه سال گذشته از مدیریت شهری جدید تهران هیچ اقدام جدی ای دیده نشده، چرا اینگونه است و کسی کاری نمی کند، اظهار کرد: دیگر هم بعید از اقدامی ببینید، شورای شهری که سیاسی بشود نمی تواند کار عمرانی انجام دهد!

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل این اتفاق هم این است که قوانین شوراها مشکل دارد و ما در کمیسیون به اصلاح این قوانین تاکید داریم. قانون اصلاح قوانین شورا در حال بررسی است که شوراها را در حوزه های شهرسازی و عمرانی تخصصی کنیم نه در حوزه سیاسی.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در دوره بعد انتخابات این اصلاحات مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ادامه داد: حتما به این دوره انتخابات می رسد و این اصلاحات را در دستور کار داریم.

رشیدی کوچی درباره اصلاح قانون ریاست جمهوری هم گفت: در این قانون کف و سقف سن و سوابق عملکردی کاندیداهای ریاست جمهوری تغییراتی داشته تا هر کسی نتواند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments