Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
بازدید: 42

شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می‌دهد

شورای امنیت در اوج اختلاف نظر اعضا، قرار است پنجشنبه این هفته جلسه‌ای غیرعلنی را با حضور دبیرکل سازمان ملل متحد در باب شیوع کرونا برگزار کند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، شورای امنیت سازمان ملل برای نخستین بار از آغاز شیوع کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، قرار است پنجشنبه این هفته به رغم اختلاف نظری که میان اعضای دائم شورا (چین، آمریکا، فرانسه، انگلیس و روسیه) وجود دارد؛ برای صحبت در باب این بیماری همه‌گیر تشکیل جلسه دهد.

گفتنی است این نشست غیرعلنی به اصرار ۹ عضو غیردائم شورا و با حضور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد انجام می‌شود.

این در حالی است که هفته گذشته نیز، مجمع عمومی سازمان ملل از لزوم همکاری و چندجانبه‌گرایی در مواجهه با بحران کرونا سخن گفته بود.

با این حال، آمریکا همچنان اصرار می‌ورزد که هرگونه نشست یا بیانیه‌ای درباره کرونا با تمرکز بر چین به عنوان منشاء پیدایش بیماری باشد حال آنکه چین پیشتر هشدار داده بود که اگرچه همه‌گیری کرونا برای نخستین بار از شهر ووهان این کشور آغاز شد، اما منشاء پیدایش آن مشخص نیست و ممکن است این بحران نیز یکی از دستاوردهای ارتش آمریکا باشد.

گفتنی است چین و روسیه تنها به شرطی حاضر به تشکیل نشست آتی هستند که به دور از هرگونه سیاست‌زدگی، تمرکز تنها بر روی شیوع بیماری باشد حال آنکه ظاهراً فرانسه درباره لزوم تشکیل جلسه تردید داشته است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of