۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
در پی وقوع آتش سوزی در بیمارستانی دیگر؛

شهریاری: وزارت بهداشت در اعتبار سنجی بیمارستان ها دقیق شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پیگیری نواقص ایمنی بیمارستان ها و مراکز درمانی در کمیته ویژه این کمیسیون خبر داد.

دکتر حسینعلی شهریاری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ با تاکید بر اینکه کمیسیون بهداشت و درمان پیگیر موضوع حوادث و سوانح در بیمارستان ها و درمانگاه ها است، اضافه کرد: بعد از اتفاقی که برای کلینیک سینا اطهر تهران رخ داد کمیسیون بهداشت و درمان کمیته ویژه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل داده بود که نتایجی از بررسی این حادثه به کمیسیون و صحن ارائه شد.

وی ادامه داد: دکتر میرمحمدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مسئول کمیته بررسی حادثه کلینیک سینااطهر شده و هنوز هم بررسی پیرامون این حادثه ادامه دارد همچنین این ایشان ماموریت داده شده تا با مشارکت سایر دستگاه های مسئول، بررسی کلی‌ای درباره نقص ایمنی مراکز درمانی انجام دهد.

شهریاری تصریح کرد: بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دچار مشکل ایمنی و حفاظتی هستند و بخش اعتبار سنجی وزارت بهداشت و درمان در حوزه معاونت درمان باید به سرعت به این موارد رسیدگی و آنها را مورد بررسی قرار دهد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این بیمارستان ها و مراکز درمانی باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شده و این بیمارستان ها و درمانگاه در پروسه ایمن سازی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه این اقدام جزو وظایف ذاتی وزارت بهداشت و درمان است، گفت: وقتی اعتبارسنجی این مراکز را انجام می شود باید به سرعت و دقیق مورد بررسی قرار بگیرند و وارد موضوع شوند.

شهریاری با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز پیگیر این موضوع است تاکید کرد: ما نمی‌توانیم به صورت تک تک بیمارستان را بررسی کنیم، اما کمیته ویژه حتما این موضوع را پیگیری و گزارشات آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون و مراکز ذیصلاح برای اتخاذ تصمیمات بعدی ارائه خواهد کرد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments