۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
عضو شورای شهر تهران عنوان کرد؛

شهروند و همشهری نباید وارد بورس شوند!

عضو شورای شهر تهران گفت: همشهری و شهروند پاسخ تذکرات شورا را نمی‌دهند به همین دلیل معتقدم شورا نباید ماشین امضا باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ الهام فخاری عضو شورای شهر تهران در مخالفت با تصویب فوریت لایحه «برنامه عملیاتی اقدامات و زمان‌بندی اجرایی جهت عرضه سهام شرکت‌های خدماتی کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه» در صحن شورای اسلامی شهر تهران گفت: ای ‌کاش وضعیت بخشی که در این لایحه نام ‌برده شده، دقیق‌تر و مفصل تر مورد بررسی قرار می گرفت.

طرح تحقیق و تفحص از همشهری در ابتدای دوره پنجم ظاهرا باید وضعیت موسسه همشهری را مشخص می‌کرد. در آغاز سال چهارم شورای شهر هنوز از وضعیت همشهری به‌صورت جسته و گریختگی و پراکنده اطلاعاتی در دسترس است. بنابراین بررسی این لایحه در صحن شورا پاک کردن صورت ‌مسئله است و قبل از اعلام فوریت آن چنین لایحه‌ای باید در کمیسیون‌ها و شورا مورد بحث قرار گیرد.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در مورد شرکت شهروند نیز افزود: باعث تاسف و سرافکندگی است که تذکری از سوی شورای شهر برای روشن کردن ترکیب وضعیت و شرایط هیات مدیره ها از جمله هیات مدیره شرکت شهروند در صحن شورا مطرح ‌شده است و ۶ نامه و تذکر پیرو امضا رئیس شورای شهر به شهرداری تهران ارسال‌ شده و هنوز بی پاسخ است.

رئیس شورای اسلامی استان تهران تاکیدکرد: این چه فوریتی است که شورا مجدد به ماشین امضا تبدیل‌ شده و رای دهد و مدیریت محترم آن حوزه خود را موظف به ارائه گزارش به شورا در حد اعلام وضعیت هیات مدیره ها نمی‌داند.

الهام فخاری در پایان تاکید کرد: چنین مواردی پاک کردن صورت مسئله است و مدیریتی که نمی‌تواند پاسخ یک تذکر را در زمان قانونی و پس از ۶ نامه پیرو ارائه دهد، چگونه می‌تواند مجموعه خود را به‌صورت موفق در بورس ارائه کند. تجربه مردم از بورس چیست؟ و اساسا زمانی که وضعیت این مجموعه ها روشن نیست چگونه تصمیمی در ارتباط با ارائه آن در بورس گرفته می‌شود؟ بنده نسبت به وضعیت مدیریت کنونی شهروند تذکر و سوال دارم.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments